Zawieszanie się renderowania
Witam,
od jakiegoś czasu pracuje na Sony Vegas ale ostatnio mam pewien poważny problem. Przy renderowaniu albo program się nieoczekiwanie wyłącza, albo renderowanie się zawiesza(przeważnie w przedziale 50%-90%), albo wyskakuje taki komunikat. Wszelkie próby przeinstalowania programu, kodeków itp. nie przynoszą skutku. Dodam że dzieje się tak na każdym wybieranym formacie filmowym i kodeku. Problem tyczy się nie tylko jednego projektu ale wszystkich plików poddawanych renderowaniu.

Wersja: Sony Vegas Pro 8.0a
System: Windows xp sp2
Komputer:
- Procesor: Intel® Pentium® D CPU 3.40GHz
- Pamięć fizyczna: 2048 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
- Karta graficzna: Radeon X1950 Series (256 MB)
- Płyta główna: Asus P5LD2 SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Odpowiedz
A próbowałeś reinstalnąć vegas'a?
Odpowiedz
(04-08-2009, 17:23)kapitan_wlosy napisał(a):  Wszelkie próby przeinstalowania programu, kodeków itp. nie przynoszą skutku.
Odpowiedz
Witam, mam dosłownie identyczny problem jak kolega wyżej.
Czy wie ktoś może co jest tego przyczyną, jak temu zaradzić ?
Dodam, że problem ten występuje tylko przy zapisie filmów z większą ilością "track'ów" (aktualnie chce zapisać film trwający 21:30min z 4 video track i 4 audio track).
Problem występuje przy dowolnym ustawieniu renderowania.
Używam Vegas Movie Studio Platinum 9.0.
Odpowiedz
Wejdź w Options -> Preferences -> Zakładka Video. Tam masz opcję Dynamic RAM Preview, ustaw sobie maksymalna wartość i potem spróbuj jeszcze raz renderować. Przy renderowaniu masz podgląd Video włączony, może za mało ramu na to przeznaczasz i się wykrzacza program.

Acha, skopiuj ten cały tekst jeszcze tutaj jak by to nie pomogło, być może coś nie tak jest z kodekami jakich używasz, ja tak miałem z niektórymi kodekami audio.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Niestety nie pomogło. Zapomniałem wcześniej dodać, że albo występuje ten błąd, albo renderowanie się zatrzymuje i stoi (wartość przy "Frame:" zatrzymuje się na pewnej liczbie, po czym spada do zera).
Nie wiem tylko dlaczego przy mniejszych filmach się ładnie renderuje, a przy większych, bardziej obszernych występuje ten głupi błąd.

komunikat - jest identyczny jak kolegi wyżej, tylko wpisana inna wersja programu.
Odpowiedz
Może na dysku C: masz mało miejsca. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba domyślnie Vegas korzysta z C:, a potem zgrywa to tam gdzie wskazałeś. Jeszcze jedno, nie rób screena, tylko wklej to wszystko co Ci tam wyświetla. Bardzo to pomoże, gdyż podane tam są pliki .dll. Zobaczymy z którymi jest coś nie tak i będzie łatwiej znaleźć przyczynę ów problemu.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Cześć. Więc mam podobny problem gdy stworzę projekt okolo 7 min i chcem go zapisać to albo sony vegas mi sie zawiesza i wylacza albo wyskakuje okienko z informacja ze jest za malo pamieci Ram.
Posiadam 1 giga ramu. z filmami 5 min nie mam problemu zapisze ladnie pieknie ale wiecej i juz sie gubi.
gdy wlaczm vegasa to w wydajnosci i uzycie pliku stror skacze mi troszeczke o jakies 200 lecz gdy wlacze projek który mam zapisany i chcem zapisac jako caly film skacze o okolo 2 giga to przesada , gdy patrze procesy jest tylko 200 000. Co sie dzieje ? mam dokupic ram to cos zmieni . Procesor mam duo core 2 3,6 giga. Proszę o pomoc. Dziękuje z góry.
Odpowiedz
Tak, zmieni i to znacznie. Jeszcze się chłopie pytasz.
Odpowiedz
Lecz jezeli bym mial nie dokupywac ram to moge cos zrobic aby zapisac ten je*** filmik ? :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości