Filtrowanie felg sony vegas
jak wykonać efekt filtrowanie felg w sony vegas ?
Wiem ,że się da . Chce aby felgi wyglądały jak by się poruszały tak szybciej bo w tej grze w , której chce zrobić filmik słabo to wygląda , czy jest możliwość wykonania czegoś takiego ?
Odpowiedz
Piszesz, że wiesz się da, a następnie pytasz czy jest to możliwe. Zdecyduj się i ogarnij ten post, bo ciężko cokolwiek z niego wyczytać.

Możesz wymaskować felgi i na osobnej warstwie przyspieszyć, jeśli jest statyczny obraz. W innym wypadku, masz lipę, bo trzeba klatka po klatce poprawić, aby jako tako wyglądało.
Odpowiedz
jak wymaskowuje się felgi ? . Niestety obraz nie jest w statycznej sytuacji , więc będę musiał klatka po klatce tylko wytłumacz .
Odpowiedz
To mogę Ci od razu powiedzieć, żebyś się za to nie brał. Jesteś początkującym, więc zacznij od prostszych rzeczy. Maskowanie i operacje na keyframach, gdzie zapewne wszystko trzeba było by robić klatka po klatce po prostu Ciebie odstraszą :) Jeszcze pół biedy jak by to był statyczny, gdzie kręciły by się koła i zmieniał krajobraz. Po prostu Tobie to nie wyjdzie i będziesz miał potem pretensje to samego siebie, że tyle czasu zmarnowałeś, a to co stworzyłeś wygląda kiczowato...

Odpal jeszcze raz grę i spróbuj ustawić kamerę tak, aby koła były mniej więcej w tym samym miejscu, wtedy robota będzie o wiele łatwiejsza i zobaczysz, że i tak jest przy tym trochę pracy. Nie ma co się z kombajnem porywać na trawnik.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
0:55 sekunda , podobne ja mam ujecie i co dalej ?
Odpowiedz
Lepiej się za to nie zabieraj, tylko zmarnujesz czas szczerze mówiąc.

Jeśli jednak chcesz to zrobić to rób to tak:
-Duplikujesz ścieżkę z filmem, na górną ścieżkę rzuć filtr cookie cutter, (możesz też maską zrobić koło)
-Dajesz górną ścieżkę jako solo i dostosowujesz wycięcie dla samej felgi
-Przyspieszasz górną ścieżkę i Pan/Crop po keyframach wyśrodkowujesz felgę
-Włączasz ścieżkę dolną i w Track Motion, klatka po klatce dopasowujesz pozycję wyciętej felgi do filmu poniżej

Jeśli nie znasz tych funkcji to nawet się za to nie zabieraj, bo tylko stracisz cenny czas.

PS
Są inne sposoby na wykonanie tego co zamierzasz, ten który opisałem moim zdaniem powinien być najbardziej przystępny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości