kluczowanie
Witam. Na forum jestem nowa, ale czytam je od dość dawna. Przejżałam większość tematów, faq i w ogóle te sprawy, i zakładam nowy temat bardzo stresowo, bo naprawdę wiem, że na temat kluczowania dużo już było mówione i odsyłane itd.
Jednak:
Mój problem polega na tym, że nadal nie wiem za cholere jak można "wyciąć" jedną postać z filmu.
Chodzi mi o sytuację, gdy tłem nie jest jeden kolor.
Próbowałam tak:
a) video FX -> mask generator, ale wtedy można co najwyzej uzyskać fajny efekt czarno białego na kolorowym jak się pokombinuje długo.
b) video overley i video ponieżej. Zaznaczyłam to u góry ze ma być "multiply mask", ok, wszystko fajnie, ale za to wtedy nie widac calego dolnego video.
Robić dwie ścieżki video czy nałożyć klatkę na klatkę?
Nie wiem, czy jasno opisałam sytuację, ale bardzo proszę o pomoc. Bardzo.
Odpowiedz
A maskowanie?
Odpowiedz
Napisałam jak próbowałam to robić według zaleceń i obserwacji.
Mask generator to pewnie maskowanie jak mnie mam. To napisałam, że nie o to mi chodzi.
Czy w ogóle da się jakoś wyciąć jedną postać np z filmu. Bo może ogóle porywam się w motyką na słońce a o tym nie wiem.
Odpowiedz
Jeśli postać nie jest na jednolitym tle i nie daj Bóg kamera porusza się, to pozostaje mozolne robienie masek dynamicznych dla poszczególnych klatek (szukaj tutoriali "dynamic mask in Sony Vegas") - niestety jest to dla początkującego "motyka na słońce" - chyba, że masz motywację to robić(parę miesięcy lub dłużej) i nie opłaca się ponownie skrzyknąć ekipy aby już prawidłowo nakręcić materiał.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Co do drugiego problemu to daj ścieżkę poniżej jako dziecko do wyższej, wtedy ją zobaczysz.
Odpowiedz
Dziękuję BARDZO!:)
Tak, jestem zdeterminowana i jak będzie czas to będę się z tym bawić.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Odpowiedz
W takim razie miłej pracy życzę, w razie problemów daj znać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości