dźwięk 5.1 razem ze stereo
Witam!

Mam kamerę, która nagrywa dźwięk w 5.1.
Natomiast utwór, którego chcę dodawać w Sony Vegas Pro 9e jest nagrany w stereo.

Jak zrobić, żeby po renderingu ten dźwięk 5.1 który jest w klipie był dźwiękiem 5.1, a utwór stereo był po renderingu utworem stereo odtwarzanym tylko na frontach (w kinie domowym) z prostych przyczyn, że to stereo...

Chodzi mi oczywiście o to, że część podkładu dźwiękowego to oryginalny dźwięk z kamery czyli 5.1, a reszta to dźwięk stereo jak podkład muzyczny.

Czy da się to wogóle osiągnąć w Vegasie?
Jak zmienić więc ustawienia jednej ścieżki audio (w projekcie z dźwiękiem 5.1) tak, aby była ewidentnie kanałem stereo...?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odpowiedz
Może nie ewidentny kanał stereo, ale jak byś tak ustawił to leciało by tylko z przednich jak widać. Szczerze to nigdy nie musiałem rozwiązywać takiego problemu. Zawsze jeszcze można dodać dwa tracki z podkładem, jeden ustawić na lewy przedni głośnik, a drugi na prawy przedni :)

[Obrazek: wgore.png]
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
OK dzięki, no faktycznie proste, ale czy to nie będzie przypadkiem jakaś sztuczna zagrywka dostosowywania ścieżki, która jest i tak 5.1 do stereo? Bo faktycznie można by było stworzyć 3 ścieżki audio, gdzie jedna obsługiwałaby kanał lewy, druga prawy, a trzecia środkowy/centralny. Tylko zastanawiam się czy to rzeczywiście dałoby ten sam efekt, gdyby ustawiło się w propertisach audio dla projektu w Vegasie, że ma renderować do stereo <- Mam na myśli teraz tylko tę ściezkę stereo, nie wnikam w 5.1. - chodzi mi o przemyślenie.

Jak myślicie/
Odpowiedz
(05-21-2010, 22:20)tomislater napisał(a):  Może nie ewidentny kanał stereo, ale jak byś tak ustawił to leciało by tylko z przednich jak widać. Szczerze to nigdy nie musiałem rozwiązywać takiego problemu. Zawsze jeszcze można dodać dwa tracki z podkładem, jeden ustawić na lewy przedni głośnik, a drugi na prawy przedni :)

[Obrazek: wgore.png]

Ten screen pochodzi z której wersji?

zrobilem muzyke 5.1 ale nie mam niestety programu w ktorym moglbym podlozyc do tego obraz..
Mam vegas 8 ktory dzwiek mi przetwarza na stereo i jest lipa..
Odpowiedz
A włączyłeś w "Project Properties" 5.1?

[Alt + Enter] -> zakładka audio -> master bus mode: 5.1 Surround

Dopiero teraz zaimportuj.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości