Efekt mówiących zwierząt
Witam,
macie może jakiegoś tutka jak zrobić efekt np:"Kot który mówi" otwiera mu się buzia itd.

Szukałem już w google ale nic nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Generalnie są to podstawy animacji i można to zrobić na wiele sposobów:
1 - coś a'la "Monty Python"(patrz początek:
), czyli bierzesz zdjęcie kota, obrysowujesz maską dynamiczną dolną szczękę, następnie duplikujesz ścieżkę i w duplikacie(tym na dole) otwierasz dialog maski i zmieniasz tryb z positive na negative. Teraz pozostaje tylko odpowiednio poruszać szczęką obrysowaną na górnej ścieżce, wystarczy odpowiednio użyć video event pan/crop
2 - doklejanie ust (
) - najprościej będzie użyć kluczowania koloru, z tym, żeby sobie ułatwić sprawę, dobrze jest aktorowi użyczającemu usta pomalować twarz w okolicy ust zieloną farbą (tylko do bodypaintingu!!!!). Dalsza część to tylko żmudna praca z pan/crop ewentualnie powtórki aby dopasować kąt nachylenia ust do materiału będącego podkładem.
3 - morphing/warping to już nie Vegas - można spróbować w sił winmorph.
4 - zrobić wierny model 3D i go animować - to też nie w Vegasie (bynajmniej nie w samym Vegasie). Myślę, że ten punkt nie jest na Twoje siły.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Blown - do tego jest INNY, BARDZO DOBRY soft. Robisz to w nim, renderujesz, wciągasz do Vegasa i montujesz dalej. Program animuje twarz. Wygląda to świetnie, bo nawet w otwartej buzi dodaje zęby i tak dalej. Zapomniałem tylko jak on się nazywał. Ale spytam kolegi i Ci tu napiszę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
CRAZY TALK
I na tym przykładzie sprawdza się prawda. Że najlepiej znać jak najwięcej, najlepsze efekty uzyskuje się ŁĄCZĄC dane programy. Olej to z Vegasa, dobrze Ci radzę.
Odpowiedz
Crazy Talk jest fajny, zależy, do czego potrzebujesz. Na gadżet do komórki, jakieś zabawne wstawki na www czy do filmu w stylu Monty Pythona spoko. Ale "Babe - świnki z klasą" i paru innych gadających zwierząt tak nie zrobisz niestety. Kiedyś był to głównie morphing, dziś praktycznie 3D nakładane na zwierzaka albo cały zwierzak 3D.
Odpowiedz
No tak, ale o czym Ty mówisz efixie? To forum Vegasa a nie studio w hollywood.
Uważam że użytkownik będzie w pełni zadowolony i do tego co potrzrbuje zrobić, program sprawdzi się aż nadto.
Odpowiedz
A może użytkownikowi wystarczy zabieg z "7 życzeń" ? Czyli pokazywanie naprzemian kilku statycznych zdjęć z różnym stopniem otwarcia pyszczka kota (z zachowaniem tego samego ułożenia głowy i reszty ciała kota).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Bunch - a czy ja powiedziałem, że nie starczy mu to? Stwierdziłem ze do prostych rzeczy jest świetny. Jak będzie chciał więcej to się nie da po prostu w ten sposób. Dopisek do postu VM-Rexora. W czym problem?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości