Vegas 9e - problemy. Lepiej wróć na wersje 9c
Witam, podziele się z Wami pewnymi spostrzeżeniami, być może też to zaobserwowaliście.

Naszła mnie ostatnio ochota na upgrade do 9e.... i po 1dniu wróciłem do 9b...

niby mieli poprawić kilka bugów, ale pojawiły się nowe...

najgorszy to straszne opóźnienie przy przeglądaniu zwykłych plikow DV Avi...

robiliśmy testy by wykluczyć pewne sprawy ale problem powracał... mianowicie przy próbie przegladania plików z poziomu explorera w vegas, po wybraniu pliku system się zastanawia bardzo długo zanim da nam podgląd...

przebadałem fora zagraniczne i ten problem pojawił się od wersji 9d.. i zwiazany jest z kodowaniem Avi'ka - a konkretnie jednego z jego typów... było to bardzo wkurzające i jedynym na razie lekarstwem było powrócenie do wersji 9b.

Niestety i ta wersja jest nie bez wad, najstabilniej wg mnie zachowywaa się v8, ale tam nie było kilku przydatnych fukncji przy obsłudze HD, najgorszą jest pojawianie się błędów z materiałem DV czy HDV podczas przejść, czasami zamiast ladnej tranzycji pojawiają się błędy, związane jest to z longGOP'em jak mniemam, ale jest to bardzo wkurzające...jedyną opcją jest wyjsc z projektu i wczytać go jeszcze raz...

kolejne błędy to MXF (nie buduje thumbnailów) oraz czasami zamiast klatkowego podglądu pojawia się klip w kolorze czerwonym (tylko na timeline)...

czy jest coś jeszcze co Was denerwuje i jakoś sobie z tym radzicie??

np czasem brak jest możłiwosci edycji parametrów w lightrays, czy defocus??

/pozdrawiam
/Mell
http://s35.pl (S35 Multimedia / KhyroFilms)
Odpowiedz
Czy Vegas był instalowany "na czysto" (łącznie z czyszczeniem rejestru) czy jako update?
Odpowiedz
całkowicie nowe maszyny z WinXP, wiec próbowaliśmy tylko wersje 32bit, jutro przetestujemy wersje 9e pod Win7 64Pro
Odpowiedz
Pracuje na Windows XP 32 bit. Vegas 9e.

Cytat:najgorszy to straszne opóźnienie przy przeglądaniu zwykłych plikow DV Avi...

Ani podczas przeglądania mediów, ani podczas scrubbibgu nie zauważyłem jakiś opóźnień.
Każdy plik w Explorerze "startuje" po 0,5-1s. Zarówno PAL DV, jak i mpeg (także HD), avchd też tak samo.

Cytat:podczas przejść, czasami zamiast ladnej tranzycji pojawiają się błędy, związane jest to z longGOP'em jak mniemam, ale jest to bardzo wkurzające...jedyną opcją jest wyjsc z projektu i wczytać go jeszcze raz...

Nie stwierdziłem takiego zachowania, może dlatego, że do edycji używam formatów przeznaczonych do edycji (czyli generalnie z kompresją wewnątrz- a nie międzyklatkową). Oczywiście wiąże się to z tym, że często trzeba coś transkodować, ale sumarycznie wychodzi to na dobre.

Cytat:kolejne błędy to MXF (nie buduje thumbnailów) oraz czasami zamiast klatkowego podglądu pojawia się klip w kolorze czerwonym (tylko na timeline)...

Nie potwierdzam, ale test robiłem na "ręcznie" wygenerowanych plikach MXF, być może jak bym miał dostęp do XDCAMa potwierdziłbym lub zaprzeczył.

Cytat:np czasem brak jest możłiwosci edycji parametrów w lightrays, czy defocus??
Nie potwierdzam. Wszystko działa sprawnie.
Miałem podobny efekt na wersji 9d, znikneły mi ustawienia z ProTitlera. Dopiero po usunięciu wersji 8 i na prawde dokłądnym wyczyszczeniu rejestru z resztek Vegasa (aż do wersji 6!) wszystko chodzi dobrze.
Odpowiedz
U nas przegladanie plików DV AVi to pliki zgrane bezposrednio z kart SXS z sony EX1R pracującej jako SD (DVCAM) i te avi się tak ciężko otwierają... jutro zrobie test z DVI'kami zgranymi z mDV przez Vegas'a

moze to tylko problem kodowania AVIk'a
Odpowiedz
za niedługi czas będzie kolejna wersja update :)
Co jak co nie odczułem różnicy na win7 64 bit
Odpowiedz
Taki mi teraz przyszło do głowy - sprawdźcie jeszcze jedna rzecz, tak na wszelki wypadek - zobaczcie czy nie macie walniętej biblioteki mscoree.dll, podublowanych wersji itd. Najlepiej przeinstalować .NET Framework. Efekty ProType, DeFocus i reszta z charakterystycznym interfejsem korzysta z tej biblioteki, dokładniej to korzysta z niech coregraphics.dll w którym są zawarte te efekty.
Odpowiedz