Mój pierwszy filmik.
Witam. Przedstawiam wam mój pierwszy amatorski filmik, stworzony na konkurs, filmiki miały być w konwencji horrory/thrileru.

Wklejam linka, nie wiem dlaczego html nie dział. Pierwszy raz wrzucam filmiki na forum więc tego nie czaje.

Edit; sory za nieogar z wklejaniem, skopiujcie sobie.

Film stworzyłem z kumplami. Jesteśmy amatorami. Montowanie go zajeło mi pewnie z 15h.Był to mój praktycznie pierwszy montaż więc proszę o wyrozumiałość.Musiałem zdążyć w jeden dzień. Przez ten czas bardzo wiele sie nauczyłem. wiem że należy virtual dubem konwersować filmiki wrzucane do vegasa, w przeciwnym razie wyskakuje mnóstwo błędów z obrazem. Miałem ich sporo. Nie wiem tylko dlaczego w końcu filmiku pojawiły się 3 błędy w obrazie. Ale to i tak mało w porównaniu z tym co było. Proszę o poradę w tej sprawie. Film stworzony w formacie avi. Kompresja za pomocą Virtual Dub, kodek: Xvid MPEG - 4. Proszę o komentarze zarówno pomysłu na film,a także spraw technicznych, na forum jak i na yt pod filmem. Wiem że w intro powinien znaleźć się tytuł filmu. Ale naprawdę robiłem je na szybko bo do północy musiałem zdążyć.
Odpowiedz
Jakby Ci to powiedzieć... ehmmm... ten tego... pierwsze koty za płoty, dużo musicie się jeszcze nauczyć. Nie tyle o obsłudze software'u, ale ogólnie o filmowaniu. Aczkolwiek przyznaję, widziałem gorsze filmy :)
Największy zarzut - muzyka przycięta jakby ją ktoś z horroru siekiera połupał...
Odpowiedz
Dzieki za opinie. Może ktoś jeszcze skomentuje? Z tą muzą chodzi ci że za bardzo zmienia się jej klimat? Faktycznie, muza mogła być straszniejsza, trochę źle to wyszło.

I jak wyeliminować te błędy obrazu?
Odpowiedz
Cytat:I jak wyeliminować te błędy obrazu?
Poczytać parę książek albo artykułów necie o kręceniu filmów?

Co do muzyki - film to nie jest teledysk. Muzyka jest jednym z elementów narracji i jak najbardziej powinna się zmieniać, ale niekoniecznie musi grac przez cały film! Niekoniecznie musi to piosenka.
Wracając do filmy - zajarzyłem, co autor miał na myśli jeśli chodzi o scenariusz (aczkolwiek historia oklepana i przewidywalna), ale - pomijając same błędy kręcenia, szczególnie totalnie do dupy oświetlenie (a czasem pomoże zwykły kawałek styropianu i zwykła lampa stołowa), obejrzyjcie to jeszcze raz i zastanówcie się, czy trochę nie poprzycinać tego filmu, nie poskracać niektórych ujęć.
No i zapoznajcie się z pojęcie "zmiana planów filmowych i jej zastosowanie w narracji" To jest horror, w horrorze sprawdzają się dobrze takie elementy jak detal. Duuuużo pracy przed wami.
Odpowiedz
1. Zmienić operatora
2. Kupić/ pożyczyć statyw
3. Jeżeli nie macie oświetlenia sztucznego, wybierać odpowiednią scenerię (jasną).
4. Więcej serca w pracę włożyć
5. Wziąć do siebie rady efixa
Odpowiedz
I co wygrałeś? bo trche dziwny ten Horror twój, ale w jakiś dziwny sposób mnie wciągnął ^^
Brawo za film
Odpowiedz
Nawet jakby to był jedyny film w konkursie, nie wróżę mu sukcesów. Do takich rzeczy trzeba się przyłożyć !
Odpowiedz
Widać tą sztuczność ruchów itd. mogłeś się bardziej przyłożyć (rozpisać sobie wszystko gdzieś dokładnie i zaopatrzyć się w rekwizyty), aczkolwiek jak to mówią pierwsze koty za płoty.. Przy okazji jeśli można oblukaj mój stary filmik który też własnie probowałem robić coś ala Horror z odrobiną smiechu.. (to były początki z Sony Vegasem i starałem się robić to głównie w 1szej osobie) :P

Odpowiedz
Dziękuje za krytyke. Cały czas staram się rozwijać. Wasze rady na pewno się przydadzą.
Następnym filmem jakim będzie robić będzie frag movie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości