Rendering 0%, NIE zawiesza się!
Cześć wam!
Od kilku miesięcy pracuję z Vegasem 9.0. Montowałem w nim i renderowałem naprawdę wiele filmików z gier - wszystko było w jak najlepszym porządku. Dziś, zmontowałem krótki (bo już były o wiele dłuższe) filmik z kilkoma filtrami, który trwa zaledwie dwie minuty. Zapisałem w formacie, którego zawsze używam - wmv (HD). Wyskakuje mi okienko z procentami renderowania, ale cały czas jest 0%, co dziwne, nie zawiesza się program, bo szacowany czas do końca renderingu wciąż rośnie. Próbowałem być cwańszy niż program i zapisać w innym formacie (avi) - niestety, ta metoda przyniosła mi identyczne skutki.

Z góry dzięki za pomoc ;)
Odpowiedz
Cytat:kilkoma filtrami
Nawet jeden może sporo namieszać
Cytat:cały czas jest 0%
Było
Cytat:innym formacie (avi)
Za późno na kawę, aby wróżyć z fusów, ale mógłbyś napisać, jakie masz ustawienia renderowania, projektu oraz filmów, które masz w projekcie.
Odpowiedz
ustawienia projektu:
[Obrazek: 46230358837468276662.jpg]

Ustawienia renderingu
[Obrazek: 21585110008506624241.jpg]
Odpowiedz
Miałem tego nie komentować ale jednak to zrobię ;) Projekt robisz pod NTSC, a w Polsce obowiązuje standard PAL. Lecz to mało ważne bo i tak pewnie to poleci na jutube czy coś ;]

Jedno mnie zastanawia, czemu renderujesz w całkowicie innych parametrach niż tych, których ustawiłeś w projekcie? Rozumiem, że ktoś może nie być obeznany z danym oprogramowaniem czy cokolwiek, no ale ludzie, na logikę to bierzcie!

Przygotowujesz potrawę według przepisu (ładnie kroisz warzywa, obierasz ziemniaki, mieszasz surówkę), a potem i tak wszystko robisz po swojemu i się dziwisz, że nie wychodzi.

Od razu z góry musisz ustalić parametry projektu, a dopiero potem montować film. W ogóle, w projekcie ustawiasz przeplot dla filmów do neta, nieźle. W tym dziale masz pewien temat, nawet podpięty jest! W którym masz linki do tematów zawierających opisy jak należy renderować filmy.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Parametry renderingu i projektu ustawiłem na identyczne, jakie są w poradniku na ów stronie, jednak problem wciąż nie znika. Kombinując, spróbowałem renderować inny, krótki klip bez filtrów - udało się. Chcąc jednak renderować ten większy, z którym mam problem - nie udało się, cały czas pokazuje 0%, a szacowany czas pnie się w górę. Renderowałem już wcześniej takie dłuższe, napakowane filtrami filmiki i nigdy nie było żadnego problemu.

Zarzucam screenem z renderingu
[Obrazek: 49238133878165448732.jpg]

Proszę o dalszą pomoc. Z góry dziękuję.
Odpowiedz
przekopiuj wszystko do nowego projektu
Odpowiedz
Skopiowałem i pomogło :) Dzięki wielkie za pomoc, można zamknąć.
Odpowiedz
Zauważyłem, że coraz częściej pojawia się taki problem (ja też go nadal mam), na razie nikt nie wie jaka jest tego przyczyna. Rozwiązanie jest tylko jedno (jak na razie) skopiować projekt i wkleić do nowego.
Odpowiedz
Siema skopiowałem all i odpaliło , ale miałem bład w filmie.
Po poprawce w oryginale i zapisaniu oraz po skopiowaniu i rozpaczęciu znowu to samo co w orginale
Już zgłębiłem tajemnice (chyba)
Oczywiście trzeba skopiowac bez tego ani rusz ,ale jeżeli wyciszacie tracka to bedzie to samo.
Ściszyć całkowicie ale z tą odrobiną by nie pisało "-inf." tylko załużmy "-59db"
Odpowiedz
(05-14-2010, 23:18)huDx napisał(a):  przekopiuj wszystko do nowego projektu
Zaznaczam cały projekt, kopiuję otwieram nowy projekt i nie mogę wkleić.... To jak to mam zrobić?
Baba przy komputerze!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości