Wiele warstw/clipów na jednej ścieżce
Czy jest możliwość wrzucenia do Vegas wielu plików graficznych (BMP), oddalenie ich tak, żeby wszystkie mieściły się na ekranie, a potem zautomatyzowanie pan/crop dla każdego osobno, tak żeby w pewny momencie przybliżał się jakiś pojedynczy clip, wracał na miejsce, a potem to samo z następnymi.
Problem w tym że ścieżek jest tylko 4, a nie wiem czy jest możliwość zrobienia tego na jednej, automatyzując same clipy.
Przy ułożeniu wszystkiego na jednej jest problem: clipy nie są wycięte - są prostokątami ale przy oddaleniu nie widać dookoła nich tego co jest pod nimi, dookoła tego który jest nad innym klipem jest czarne tło. Próbowałem zmieniać w clipach ustawienia Alpha Channel ale nie wiać różnicy. Co robię źle?
Odpowiedz
Źle podchodzisz do sprawy. Po pierwsze pewnie masz wersję Platinum gdzie masz ograniczenia do 4 ścieżek, a po drugie nie operujesz na Event Pa/Crop w takich przypadkach tylko na Track Motion. Sprawdź dział Tutoriale. Jest tam kilka video prezentujących jak się bawić w tych okienkach :) No i wypróbuj Vegasa 9.0 Pro Trial :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
aha dzięki za odpowiedź.. a gdybym chciał spróbować zrobić to z 4ma ścieżkach z mniejszej ilości zdjęć.
jak zmienić/zautomatyzować kolejność warstw, tak żeby te które były wcześniej niżej, były przy najeździe na pierwszym planie?.
jest możliwość podpięcia clipu z napisami dla każdego z obrazem, tak żeby przesuniecie clipa z obrazem przesunęło tekst razem z nim?
Odpowiedz
Nie wiem, czy wersja platinum ma coś takiego, ale zapisz projekt(z tymi zdjęciami) i wrzuć go do nowego projektu - w wersjach pro jeżeli do pierwszego wrzucisz zdjęcia a do drugiego pierwszy projekt - będzie się on zachowywać jak zwykły plik z filmem
Odpowiedz