"The system is low on memory" - solucja
Znalazłem informacje na ten temat w necie - nie wystąpił u mnie ten błąd, więc nie wiem czy pomoże, cała operacja może spowodować destabilizację systemu, ale być może pomoże na przypadłości Buncha i paru innych, którym trafia się komunikat "System is low on memory" z przyczyn niezdiagnozowanych. Możecie spróbować, ale wszystko na własną odpowiedzialność, system od tego może się walić. Musicie też pamiętać, że jak ktoś ma legalnego Vegasa to to rozwiązanie narusza warunki licencji jakby co...

1) robimy kopie zapasowe plików Vegas90.exe, Vegas90k.dll, Sonymvd2pro_xp.dll, m2tsplug.dll, mcstdh264dec.dll, wmfplug4.dll itd. (część może być zdublowana w File IO-plugins. Ogólnie które pliki zmieniać musicie trochę sami wydedukować. Ogólnie proponuje zacząć zabawę właśnie od tego ostatniego, odpowiedzialnego za render wmv.

2) Ściągamy ten program http://www.ntcore.com/exsuite.php instalujemy i uruchamiamy

3) Otwieramy plik wmfplug4.dll a następnie klikamy jak na obrazku:

File Header, potem w niebieskie pole z prawej "Click here."
W tabelce która się otworzy zaznaczacie pozycje "App can handle > 2 GB address space."
Zapisujemy (nadpisujemy) plik.
Uruchamiamy Vegasa sprawdzamy, czy działa, ew. przerabiamy identycznie pozostałe pliki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
skoro piszesz ze takiego to ryzykowne to wole nie ryzykowac
Odpowiedz
Mówię - najpierw robisz kopie zapasową plików - jak coś się będzie sypać mocniej - to przywracasz stare pliki. Niebezpieczne jest o tyle, że Vegas może wywalić cały system (zrobić bluescreena), ale nie usunie Windows :)
Jak mówiłem - zawsze możesz przywrócić zapasowe kopie.
Wiele osób pisze, że szczególnie w Vegas Studio pomogło im to (Vegas ma ponoć spore problemy zw gospodarowaniu pamięcią).
Odpowiedz
Pewien użytkownik podesłał mi oto ten link. Jak widać, jakoś specjalnie ludzie nie mają problemów po tym co opisał efix, więc jak zrobicie sobie kopie można spokojnie kombinować z plikami :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Dzięki Efixie. A raczej - Macieju (jak wyczytałem, to nie jest Twoja ksywa).
Oczywiście sprawdze tę metodę kiedy Vegasowi znów zacznie bić i pokaże mi takie komunikat.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Podpiąłem temat. Zauważyliście, że najczęściej ów problem mają ludzie korzystający z dobrodziejstw formatu wmv? ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(05-15-2010, 18:56)tomislater napisał(a):  Podpiąłem temat. Zauważyliście, że najczęściej ów problem mają ludzie korzystający z dobrodziejstw formatu wmv? ;)

Akurat tym razem (ostatnie moje problemy - wiecie w którym temacie)
nie robiłem na WMV tylko na AVI, a jedyne WMV jakie było to to wyrenderowane przez Vegasa więc dla niego samego też dobre być powinno.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
mi tez wyskakuje ten blad ;/ sciagnelem ten program i nadal jest to samo ;/ wie ktos co na to poradzic ?
Odpowiedz
To nie jest panaceum, jedna z możliwości, trzeba też pokombinować trochę w przypadku których plików to użyć. Przede wszystkim zgłoś to Sony. Skoro jest to powtarzający się błąd od "n" osób, to albo jest to błąd znany i przygotowywana jest poprawka, albo wynika z przyczyn znanych i można go rozwiązać w inny sposób. Błąd nie zgłaszany do producenta rzadko kiedy zostaje rozwiązany.
Odpowiedz
U mnie błędy braku pamięci pojawiły się dopiero, gdy zacząłem stosować Motion Blur. Im większa wartość tego parametru, tym szybciej brakuje pamięci. Z tego co pokazuje Menedżer zadań, to w momencie błędu Vegas zajmuje ok. 700-800 MB, czyli mniej, niż można oczekiwać od programu 32-bitowego (powinien przecież teoretycznie wykorzystać do 2 GB).
Odpowiedz