Preview na full - brak reakcji
Witam
Małe pytanko: podczas podglądu projektu (preview) obraz w małym okienku jest widziany normalnie, natomiast kiedy chce go otworzyć na pełny ekran to nie da się ikona nie reaguje.
Wiem że tam są ustawienia w wyborze karty ale na żadnym z nich podgląd nie działa...
Wybieram tam "WINDOWS SECONDARY DISPLAY" lecz tam zamiast opcji nie ma nic tylko pisze "DEVICE UNAVAILABLE"
Może wina kodeków?
Odpowiedz
Pracujesz na jednym czy kilku monitorach?
Odpowiedz
no na jednym monitorze normalnie.
Odpowiedz
W Preferences ustalasz na jakim ekranie chcesz mieć podgląda i jeszcze parę innych opcji tam znajdziesz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Sorki ale źle napisałem (pomyliłem komputery ) podczas klikania na ikone monitora w celu otwarcia full podglądu nic się nie dzieję.
Co do preferencji to tak wiem że sie tam wybiera..., lecz po wybraniu "Windows secondary display" w DETAIL:zamiast "Device connected" pisze "Device unavailable"
Odpowiedz
Dziwne trochę. Napisz jeszcze, co masz wybrane w polu "display adapter"
Odpowiedz
Windows secondary device - to drugi monitor a piszesz, że masz jeden, więc jak ma zadziałać?
Odpowiedz
Windows secondary device - pisze o nim bo w laptopie na tym ustawieniu miałem podgląd na innym kompie też, a skoro piszesz że to dotyczy drugiego monitora to nie wiem czemu.

W polu "display adapter" nie mam nic tzn. nie mam możliwości wyboru, jak i w innych opcjach dotyczących "Windows secondary device "

Mam pytanie skoro "Windows secondary device" to drugi monitor to co mam wybrać z poniższych które ja mam:
1.Aja video device
2. BlackMagic design...
3. OHCI compliant....
4. Windows secondary device
Odpowiedz
Usiłuję właśnie dojść do tego jaką ikoną chcesz puścić wideo na pełen ekran.
Czy to ta ikonka?

Jeśli tak, to ona nie powiększa obrazu na pełen ekran tylko włącza wyświetlanie obrazu na drugim urządzeniu. Kolejność jest więc taka:
1) podłączasz drugie urządzenie - w domowych warunkach interesuję Cię pozycje 3 i 4.
a) pozycja 3 to np. kamera DV (z aktywnym DV in) podpięta do komputera przez firewire a do kamery np. telewizor, albo zamiast kamery urządzenie typu Canopus advc100. Wtedy jak naciśniesz te ikonkę (kamera w trybie play a nie record!) to będziesz widział aktuanie obrabiany obraz na telewizorze.
b) pozycja 4 to po prostu drugi monitor ALBO telewizor. Najpierw włączasz to urządzenie w Windows i uruchamiasz jak hmm i tu nie pamietam, ja mam jako rozszerzony pulpit (niezależne urządzenie) , i dopiero wtedy włączasz vegasa i będziesz miał to aktywne. Wtedy odtwarzany obraz poleci na ten drugi monitor.

Myślę jeszcze o jednym, że może Twoje pytanie dotyczyło zjawiska, że masz kupę miejsca wokół odtwarzanego klipu w oknie podglądu, i nie możesz go "wypełnić obrazem" - jeśli tak, to prawym klawisz myszy na oknie preview i zaptaszkuj wskazaną pozycję:

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"WINDOWS SECONDARY DISPLAY" to opcja właściwa dla pełnoekranowego podglądu na TYM SAMYM monitorze, na którym pracujesz. W normalnej sytuacji działa jak należy. Jeśli jednak SV raportuje: "DEVICE UNAVAILABLE", to przyczyną może być zwyczajne "zamulenie" systemu Windows, kiedy to w rejestrze pojawiają się błędne wartości kluczy - tak w obszarze systemowym, jak i w obszarze powiązań SV. Jeśli po restarcie komputera urządzenie się nie aktywuje, to inaczej tego nie załatwisz, jak tylko reinstalką systemu. Instalowanie kodeków nie da żadnego efektu.

Jeśli podgląd pełnoekranowy nie jest Ci niezbędny, to wstrzymaj się z działaniami do chwili wystąpienia poważniejszych utrudnień (oby nigdy nie wystąpiły!). Jeśli jednak jest to konieczne - zacznij od odświeżenia sterowników karty graficznej. Instalator wprowadzi do rejestru właściwe zapisy. Jeśli to się nie powiedzie, to dalszymi krokami są: 1. reinstalacja SV, 2. reinstalacja Windows.

Dla pocieszenia dodam, że u mnie od jakiegoś czasu SV startuje z głośnością ustawioną dokładnie na 5,6dB i nie mogę tego zmienić. Cóż, po prostu muszę o tym pamiętać. Dzisiaj wyłączył mi się podgląd pełnoekranowy (jak u Ciebie), ale udało mi się go przywrócić (device było AVAILABLE). Ale jak już SV poważnie zacznie mi przeszkadzać to zrobię reinstalkę...
Odpowiedz