JAKi system?
Witam
Czy jest różnica podczas pracy w systemie windows Xp 32bit a 64bit?
Kupiłem Vegasa lecz na XP32bit w laptopie (CoreDuo2,Ram2GB) zawiesza się.
Na stacjonarnym (Pentium4, Ram1GB) nie zawiesza ale chodzi wolno.
1.Czy karta graficzna ma duże znaczenie (stacjonarny) geforce fx 5500
2.Czy zmiana systemu pomoże?
Odpowiedz
Cytat:2.Czy zmiana systemu pomoże?
Tak. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli coś nie tak jest z Vegasem to albo jest to związane z
  1. kodekami
  2. pluginami
  3. systemem :)

Jak zainstalujesz sobie już od nowa system to zainstaluj jedynie ffdshow. W zupełności wystarcza i nie robi syfu na kompie. Zgaduję w ciemno od razu, że masz jakiś codec packi na kompie prawda? :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz.
Z kodekami to ja już próbowałem wiele....
Pakiet Storm (niby polecane) bez zmian
K-Litle (też bez zmian)
A głównie chodzi mi o normalny format MPEG2, bo taki jest chyba dedykowany do płyty DVD?

Moje pliki wejściowe to *.MOD zmienione total video conventer na MPEG2.
Odpowiedz
Hmm, a kiedy Ci się zawiesza? Może się domyślać co może być z tym związane? Masz powyłączane zbędne aplikacje przy obróbce?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(05-09-2010, 12:31)tomislater napisał(a):  
  1. kodekami
  2. pluginami
  3. systemem :)
a czwarty punkt to użytkownik

Często się zdarza, że to użytkownik jest największym szkodnikiem - jeżeli będziesz miał 935247856 nieużywanych programów oraz tych działających w tle i 10mb wolnego na systemowej partycji to się nie dziw, że ci się wiesza :) - dla przykładu: taki bunch: ma ciągle problemy z vegasem i próbuje je obejść zamiast użyć rozwiązania proponowanego przez innych użytkowników na forum (wszyscy piszą, aby nie używać wmv - on zamiast zmienić na np. avi renderuje do wmv vegasem i potem ma problemy)

Cytat:1.Czy karta graficzna ma duże znaczenie (stacjonarny) geforce fx 5500
2.Czy zmiana systemu pomoże?
ad.1 - kolosalnego znaczenia to niema ale lepiej jest mieć dobrą grafikę
ad.2 - tak samo jak napisał tomislater
Odpowiedz
Dzięki za info.
Biorąc pod uwage czytane posty to największe znaczenie ma chyba RAM.
A jeszcze małe pytanko ... podczas podglądu projektu (preview) obraz w małym okienku jest widziany normalnie, natomiast kiedy chce go otworzyć na pełny ekran to już nic nie ma, tylko czarny ekran.
Wiem że tam są ustawienia w wyborze karty ale na żadnych z nich podgląd nie działa...
Może znów wina kodeków?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości