jaki format najlepszy
mam do zrenderowania pewną prezentację, i chcialbym sie zapytac w jakim formacie ją najlepiej zrenderowac tak azeby jakosc byla dobra ale by takze nie wazylo zbyt duzo np po zrenderowaniu w avi bez zadnej kompresji wazy 21 gb. Chodzi mi tu takze zeby mozliwie uniknąc kompresji, ale jezeli bedzie to nieuniknione no to trudno. Kolejnym problemem jest to iz zapewne prezentacja ta bedzie odtwarzana na komputerze szkolnym bądz tez prywatnym nauczycielki, dlatego tez zapewne nie bedzie na nim zainstalowanych zadnych kodeków i nie wiem czy pozwoli mi je zainstalowac.
Odpowiedz
Cytat:Chodzi mi tu takze zeby mozliwie uniknąc kompresji
To jak Ty chcesz uzyskać mały rozmiar unikając kompresji? :O

Jak nie ma żadnych kodeków to może do MPEG2 wyrenderuj w najlepszej jakości. Trochę stracisz, owszem ale nie na tyle dużo, aby nie można było odczytać jakiś literek czy coś. Zresztą spróbuj wyrenderować i powiedz jak efekty.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
zrenderowalem w formacie wmv kompresji uzylem hd 720 chyba 6 mb/s i naprawde jakosc jest przednia i wazy niespełna 400 mb wiec jest b.dobrze
Odpowiedz
No tak, zapomniałem, że istnieje coś takiego jak WMV jeszcze ;D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Avi to zbyt powazny format ! wmv jest idealny jak sie uda zapisac ( w moim przypadku sv pro 9 sie nie da ale w pro 8 tak ) więc szukam innego niz avi i wmv :/ ( ten film musi byc w pro 9 robiony ) Bo tak to w 8 robie ;)
Odpowiedz
ja mam pro 9 i nie mam problemu z wmv
Odpowiedz