film się nie chce zapisac
Witam ma ten sam problem co kolega niżej i to nie mój 1 raz... projekt zapisuje w HDV 720p 29fps 1280x720 w wmv 11v i gdy dam do zapisania to poprostu stoi caly czas w miejscu 0% i nigdy sie nie ruszy tylko czas nalicza, to nie wina kompa bo nie pierwszy raz tak mam i nie wiem jak to rozwiązać. A gdy daje Cancel program sie zawiesza SV Pro 9.0d

4gb 1600mhz ddr3
amd 965 4x ( 3,4)
gigabyte gtx 260

ss:
[Obrazek: 67820254.jpg]

[Obrazek: 85672614.jpg]
Odpowiedz
Może wydawać się to dosyć dziwne, ale ostatnio ktoś miał podobny problem na Win 7. Z tym, że wtedy prowadziliśmy rozmowę poprzez gg. I wiesz co pomogło? :> Zmiana Theme Windowsa. Zmień kompozycję na "standardowy windows". Może ta wersja "d" jest naprawdę kopnięta. W sumie nie wiem co ma to wspólnego z Vegasem (kompozycja windowsa), ale pomogło. Może ten cały "aero" ma coś przeciwko Vegasowi :) Zawszę pracowałem na standarowych kompozycjach, bez zbędnych wodotrysków i nigdy nie miałem takich dziwnych błędów :O Ogólnie to trzeba wiedzieć, że jak chcesz montować filmy to sobie musisz odpowiednio komputer do tego dostosować.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Witam niestety ale mi to nie pomogło :/
Odpowiedz
Wystarczy, że zmienisz format na jakiś poważniejszy* np. avi i przy użyciu dobrego kodeka (np. xVid) nie będzie tego problemu

* - no bez jaj, ale ten kto wymyślił dodanie windowsowskiego formatu do renderowania pewnie teraz się śmieje z waszych problemów. I na przyszłość: WMV TO SYF i jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów z montażem to się zastosuj do powyższych rad :D
Odpowiedz
Zastosowałem się do porad tidzu zainstalowałem tego kodeka i zmieniłem format na .avi ale nie pomogło. Może macie jeszcze jakieś propozycje ??
[Obrazek: 16905788.jpg]
W tym czasie powinno sie choć troche ruszyc ale tutaj cały czas 0% i czarny ekran daje cancel - program sie zawiesza. :/
Odpowiedz
spróbuj tak:
1. otwórz Vegasa z gotowym projektem
2. zaznacz całość i skopiuj
3. otwórz znowu vegasa (tego pierwszego nie zamykaj)
4. wklej teraz do nowo otworzonego vegasa cały projekt
5 spróbuj wyrenderować
Odpowiedz
Wtedy zapisuje ale po przekopiowaniu cały film jest w standardowych ustawieniach, Nie ma ustawien comositing mode itd ;/ I trzeba od nowa ustawiac :P Jak cos jest w 3d to trzeba ustawiac od nowa kąty
Odpowiedz
Nie trzeba później kopiujesz wszystkie kayframy i wklejasz i po kłopocie :)
Odpowiedz
a jak to skopiowac :P?
Odpowiedz
Zaznaczasz wszystkie keyframe i wciskasz ctrl+c? :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz