error
Przy randerowaniu gdy już prawie zapisało plik pokazuje się takie okienko:
[Obrazek: 2ll0h81.jpg]
O co chodzi?
Odpowiedz
Zmień format obrabianych plików. Vegas lubi DV-AVI, nieskompresowane AVI, ewentualnie m2t w przypadku HDV.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
avi nie da sie dodać na YT, a jak jest z tym m2t?
Odpowiedz
jeśli chodzi o YT, to spróbuj xvid'a i audio bez kompresji.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Da się dodać avi na YT. Kto Ci powiedział, że się nie da? Czytałeś pomoc na stronie YT w ogóle? Napiszę jeszcze raz i tak bo niektórzy chyba tego nie rozumieją. Formatem WMV można sobie dupę podcierać, a nie myśleć o obróbce wideo. To jest jeden z najgorszych formatów na jakich można pracować. Jaki już wyrenderowany plik jest spoko, fajnie można sobie oglądać. Ale oduczcie się na nim pracować w obojętnie jakim programie do edycji wideo :) Tak się po prostu nie robi i koniec. Zauważyłem, że głównie pracują na nim ludzie, którzy mają jakieś małe dyski czy coś. Tak, fajnie; zajmuje mało miejsca i tylko tyle. Naprawdę, zaoszczędzicie sobie mnóstwo czasu i nerwów przy pracy na normalnych formatach, które owszem zajmują więcej miejsca ale:
  1. nie ma później problemów przy renderingu
  2. nie wyskakuje wam nagle dziwny błąd typu "kil jest cały czerwony"
  3. Vegas nie musi "myśleć" nad klipem, ponieważ materiał jest surowy, a nie spakowany do granic możliwości
  4. i jeszcze parę innych rzeczy, ale to z własnego doświadczenia już sobie wyciągnijcie :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Na pewno skorzystam, dzięki. Tera pojawia się problem z odczytaniem pliku. Dziewię się, ponieważ normalnie zawsze odtwarzam pliki .avi ale nie po zapisie z vegasa. Ktoś wie jaki kodek muszę posiadać?
Odpowiedz
Cytat:Ktoś wie jaki kodek muszę posiadać?
Erm, no a jakim kodekiem zapisałeś? I od razu zapytam, masz jakieś codec packi na kompie? I wymień od razu jakie.
Odpowiedz
Mam K-Lite Codec Pack
Odpowiedz
Ale jakim kodekiem jest zapisany ten avi, który chcesz odtworzyć...
Odpowiedz
Nie mam pojęcia. Skąd mogę to wiedzieć?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości