Ścieżka Audio
Siema to znowu ja xD Ostatnim razem bardzo mi pomogliście, może teraz też coś wykombinujecie. Chodzi o to, że chciałem poprawić dźwięk w moim filmie...

1. Wykasować szumy
2. W niektórych momentach ściszyć
3. W niektórych momentach podgłośnić
PS APROPO 2 i 3... Wiem że na ścieżce np, ze ścieżka audio z lewej strony mam suwaczek, ale mi się nie uśmiecha dzielić godzinnego filmu na fragmenty po 2-3 sekundy, każde dać na oddzielną ścieżkę i tam ustawiać... Bardziej przydało by mi się coś takiego jak mia efekty do ustawiania kontrastu, że robię punkty i ustawiam między nimi co i jak.
4. Zlikwidować jakieś efekty typu pisk mikrofonu (zapiszczało pewnie dla tego ze był za głośny dźwięk) nie usuwając tego jak ktoś mówi.
[Obrazek: w4co1.jpg]
Odpowiedz
Ad 1 - najtaniej będzie plik wav z filmu obrobić w audacity, Vegas tego nie ma
Ad 2 i 3 - na ścieżce możesz włączyć obwiednię głośności (envelopes, volume), ewentualnie automatyzacja głośności (patrz instrukcja obsługi tego przycisku z trybikiem)

Ad 4 - można to rozwiązać albo jak w Ad 3, albo jeszcze próbować trochę wyciszyć equalizerem, który powinien być standardowo w ścieżce audio. Niestety będziesz zmuszony - jeśli jednocześnie jest pisk i mowa - do jakichś kompromisów na zasadzie, że albo utniesz za dużo z mowy albo będzie słychać resztki pisku.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ad 1 - jest wtyczka Sony do Vegasa tylko droga.
Odpowiedz
Ad 2 oraz 3:
Pierwszy tutorial
Drugi tutorial

Znalazłem to w hmm, 20 sekund? :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
tomislater... Dobra, ale to tylko 1/4 info, a co z resztą xD
[Obrazek: w4co1.jpg]
Odpowiedz
Udzieliłem odpowiedzi na dwa z czterech punktów i uważasz, że to 1/4? Okej.

Co do reszty to już Ci wcześniej Panowie vm-rexor oraz efix napisali gdzie musisz szukać. Niwelowanie szumów jest dostępne w praktycznie każdym darmowym narzędziu do obróbki audio.
Odpowiedz
a ja mam pytanie za 100 pkt.

Znaczniki/punkty/keyframe premierkowe czy jak to tam się zwie na "obwniedniach" (audio envelopes).
Jak te znaczniki przesunać razem z klipami i dźwiękiem w projekcie.

Prosty przykład.
Mam film w projekcie. Kilka ścieżek audio bo to wywiady, tło, podkład muzyczny.
Musze przesunąć wszystko lekko w prawo aby dodać coś przed projektem.
Wszystko mogę przesunąć, ale znaczniki na obwiedniach zostają w tych samych miejscach więc zostaje ustawienia ich na nowo, adekwatnie do przesuniętych ścieżek audio.

To nierealne?
W Premierce keyframe były przyczepione do "klocków" na timelinie tu wiszą gdzieś sobie w powietrzu, że tak to ujmę.

pozdrawiam!!
Odpowiedz
Proszę bardzo:
[Obrazek: lock.png]
Odpowiedz