koszmarny dźwięk po spowolnieniu audio
Używam Win7 64 i Vegas 9.0d 64.
Mam problem ze spowalnianiem dźwięku, przy spowolnieniu dźwięk staje się koszmarny, buczy, syczy i nie wiem co jeszcze. Z resztą, sami zobaczcie:

Co zrobiłem to:
Wrzuciłem klip video
Wrzuciłem audio
Ustawiłem żeby było zsynchronizowane i zgrupowałem ścieżki video z audio
Ustawiłem kursor w miejscu gdzie chciałem spowolnienie, nacisnałem S
Nowy klip powstały po ucięciu przeciągnąłem z CTRL w celu spowolnienia
Wybrałem właściwości spowolnionej ścieżki audio i zaznaczyłem "lock to stretch", co niby miało zapobiec psuciu się dźwięku

A efekt widać, nadal jest bardzo kiepski.
Jest jakiś sposób na spowolnienie dźwięku, aby tak nie szarpało?
Odpowiedz
zrób to w innym zewnętrrzym programie do obróbki audio
Odpowiedz
Po pierwsze - dźwięk po spowolnieniu zawsze będzie mniej lub bardziej zniekształcony. Zrobienie tego w innym programie może to zniekształcenie zmniejszyć.
Po drugie - najlepsze rezultaty ze spowolnionym dźwiękiem z Q3 uzyskiwałem w q3mme:) Po prostu nagrywasz tę scenę jeszcze raz ze spowolnieniem i nagrywaniem dźwięku i potem kleisz w vegasie.
Odpowiedz
adobe audition ładnie sobie z tym radzi
Odpowiedz
Znaczy mam rozumieć, że nie da rady polepszyć w vegasie tego zniekształcenia dźwięku?

Jeśli zrobię spowolnienie w zewnętrzym programie, to wydaje mi się, że potem synchronizacja dźwięku z obrazem będzie graniczyć z cudem. Chyba żeby wymyślic jakiś sposób, np. dokładne odmierzanie co do sekundy kiedy coś spowolniłem w obrazie i potem spowolnienie samego dźwięku w odpowiednich sekundach. Hm hm...

@ender77
Problem w tym, że to nie jest Q3, a quake live. Zgaduje, że narzędzia z q3 nie będą chciały z tym współpracować. A jeśli nawet, z tego co rozumiem to sugerujesz nagranie przy pomocy q3mme demka ze zmniejszonym timescale w odpowiednim momencie? Bo jeśli tak, to takie zmienianie timescale w czasie odtwarzania dema też do końca mnie nie zadowala, bo ludzka ręka niedokładna. :)
Odpowiedz
Synchronizacja jest łatwa - spowalniasz o np. 25% dźwięk i obraz i wszystko działa. Przy timescale nagrywasz dwa razy - raz pełną scenę dla 1.0, drugi raz scenę ze spowolnieniem np 0.75, ale z zapasem paru sekund przed i po. W Vegasie tylko synchronizujesz obraz i dźwięk.
Sory, zobaczyłem Kwaka i od razu pomyślałem o trójce;) A q3mme niestety nie będzie rozwijane dla QL, przynajmniej tak zapowiadali na swoim forum już dawno.
Odpowiedz
możesz pociąć film i wyeksportować tylko ten fragment, który chcesz spowolnić, potem go podmienić i zmiksować aby łagodnie przechodził...
Odpowiedz
(05-06-2010, 14:52)madmips napisał(a):  adobe audition ładnie sobie z tym radzi

Jakieś szczegóły w jaki sposób?
Odpowiedz
Ciężko coś w sieci znaleźć na temat audition i spowalniania. A jedyna funkcja jaką tam znalazłem (właściwie to efekt - time stretch), albo sobie nie radzi z tym zadaniem, albo ja sobie z tym nie radzę. :/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości