timecode żródłowy
jak podczas edycji zabaczyć żródłowy timecode materiału?
Odpowiedz
Całego materiału, czy tylko dla danego klipu?

[Obrazek: iletrwa.png]
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
CODZI OCZYWIŚCIE O TIMECODE, KTÓRY JEST NAGRYWANY W KAMERZE.
dolne okno podglądowe dybluje jedynie wskazania z timeline...
Odpowiedz
w skyptach masz skrypt który nakłada timecode na obraz
Odpowiedz
Dzięki efix.Proszę podaj jednak szczególy.Nr klipu oczywiście umiem wywołać,ale timecode nie.Prcuję z plikami z karty pamięci, - nie ciągam nic z taśmy- może to ma wpływ na moją głupotę?
Odpowiedz
Nie mam pod ręką Vegasa teraz, ale wchodzisz w Tools i tam ktoras z pozycji to scripts. Wyszukaj Add time code czy jakoś tak i już. Zakładam, że pliki z karty mają timecode.
Odpowiedz
Dokładniej:
Cytat:Tools -> Scripting -> Add Timecode To All Media
Odpowiedz
dzięki panowie, ale ów timecode nie ma nic wspólnego z timecode kamerowym, bowiem na każdym klipie zaczyna się od 00:00:00:. MOŻE TRZEBA JESZCZE COŚ UAKTYWNIĆ LUB ZMIENIC , BY POJAWIAŁ SIĘ KOD KAMEROWY. wSZYSCY WIEMY JAKIE TO WAŻNE GDY MONTUJEMY MATERIAŁ Z OPISANYMI PRZEZ KOGOŚ ISTOTNYMI FRAGMENTAMI WG TIMECODE Z KAMERY.
Odpowiedz
Ale, timecode jest przechowywany w kamerach opartych na nagrywaniu na kartę? Nie miałem z nimi styczności dlatego, też pytam.
Odpowiedz
czy jest to karta czy też dysk - optyczny czu flashowy - timecide jest dodowany do każdego nośnika.
A na montażu bez tego kodu niejednokrotnie bida... oż- szukam dalej informacji, ale na razie dziękuję za pomoc i zainteresowanie.Ja ogólnie oceniam program b. dobrze, choć dopiero zaczynam z nim pracę i na razie bawię się na kiepskim laptopie, ale efekty komercyjne już osiągnąłem!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości