Jak zrobić efekty trwające w odcinkach czasu.
Witam. Dopiero co zacząłem używać SV 9 i mam takie pytanie, chciałbym używać rożnych efektów w rożnych odcinkach czasów, dajmy na to ze:
-efekt a chce użyć od 10 do 15sek
-efekt b od 20 do 23sek

próbowałem juz kilka razy i nawet się udawało, ale wciąż tak naprawdę nie wiem na czym to polega.

wiem ze to podstawa i może dlatego mam problem znaleźć jak to zrobic.

poniżej zamieszczam link do screenshota.
http://img52.imageshack.us/i/90047507.png/
Odpowiedz
zgodnie z rysunkiem robisz dobrze, używają klatek kluczowych, po prostu pamiętaj, że oś czasu tam przedstawiona, pokazuje ile trwa dany obiekt (zdjęcie, film). Stawiając klatkę kluczową, nadajesz jej wartość dla danego efektu, ale weź pod uwagę fakt, że vegas przelicza domyślnie klatki, czyli jak zrobisz na pierwszej kluczowej wartość 0 a na kolejnej 20, to on będzie przechodził na odcinku między tymi klatkami płynie od 0 do 20. Napisałem domyślnie bo klatki kluczowe mogą mieć różny charakter, możesz zrobić klatkę z ostrym nadaniem wartości lub łagodnym, ale to już było na tym forum ładnie pokazane i opisane. Ważne jest też to, że jak poustawiasz sobie efekty, a potem zmienisz długość obiektu, to to ma wpływ na klatki kluczowe i się może pokaszanić. Innymi słowy chciałem napisać, że to już było czytaj i testuj ;)
Odpowiedz
Na pracy przy keyframach, poczytaj w pomocy, bo tam jest ciekawie opisane.
Odpowiedz