Burza
Potrzebuję zrobić efekt burzy.Czyli takie jakieś błyskawice w tle (nie specjalnie jasne bo obraz będzie czarno-biały)Najlepiej to mieć jako FX ponieważ muszę to wstawiać manualnie do każdej co drugiej wyciętej klatki.Jak mogę zrobić taki efekt?Nie ukrywam że zależy mi na czasie i dokładności.
Odpowiedz
Narysować w dowolnym programie graficzny, nałożyć w trybie kompozycji. Albo jako 3-5 klatkową animację albo "odsłaniać przy pomocy maski wektorowej. Oczywiście dodać rozjaśnienie obrazu we właściwym momencie.
Kurcze, zawsze wkurzały mnie listy kolesi "odpowiedzcie szybko bo bardzo mi się spieszy". Kurde na pocztę muszą zdążyć żeby film na konkurs wysłać czy co?
Odpowiedz
A nie ma jakiegos palugina (nie wiem jak się to nazywa) żeby to wstawić takie błyśnięcie?
Nie bardzo sobie wyobrażam żeby zrobić to tak jak ty mówisz.
Odpowiedz
efix podał ci łatwy sposób, błysk możesz zrobić ale wykorzystując białego solida albo efekt przejścia flash, możesz też poszukać zdjęć błyskawicy i zrobić sobie z niej maskę, będzie bardziej naturalnie...
Odpowiedz
A czego sobie nie wyobrażasz? Rozjaśnienia nad klatkę czy dwie? Nałożenia obrazka z błyskawicą?
Odpowiedz
Oooo i ten osobnik jest przykładem żeby za niego wszystko sam program zrobił. Do wszystkiego by chciał pluginy, żeby tylko przeciągnąć i żeby samo się zrobiło, trochę inwencji... pomyślunku... :)
Odpowiedz
Naffnaff, on nie chce pluginów, on chce paluginy;)
/offtop_mode 1 - kiedyś na tym forum przeczytałem mniej więcej taki tekst: efekt 3D jest obok przycisku Make Cool Pics, poniżej przycisku Make Dragon - doskonały komentarz:)
/offtop_mode 0
Kolego warold15, Vegas to nie samochód z automatyczną skrzynią biegów. Nie wystarczy go włączyć, żeby ruszył - trzeba popracować. A że do tego potrzebna jest wiedza... masz ją na wyciągnięcie ręki, poszukaj.
Odpowiedz
Jeśli chodzi Ci tylko o flash, to masz w vegasie takie przejście, tniesz klip gdzie chcesz to błyśnięcie i naciągasz na siebie te pocięte klipy.

"Palugina" do tego nie ma, aby automatycznie to za Ciebie zrobił.
Odpowiedz
A jeśli chcesz pójść na łatwiznę, to skorzystaj z noise textury z Vegasa - nazywa się lightning :). Poszukaj jej w Media Generator.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości