Jak ożenić film i tekst dla odtwarzacza DVD?
Typowa sprawa - mamy film i napisy w pliku txt. Na komputerze wiadomo - tekst jest wyświetlany równolegle do filmu. Ale po nagraniu na płytę (CD lub DVD) odtwarzacz nie widzi napisów (film odtwarzany poprawnie). Próbowałem już wrzucać film z napisami do głównego katalogu lub podrzędnego, wgrywać tylko film tylko z tekstem lub film+tekst+pliki towarzyszące i nic.

Odtwarzacz to jakaś Manta i mimo reklam, że widzi wszystko - tekstu nie widać. To pierwszy problem - jak to rozwiązać?

Drugi, który wynika z pierwszego i pytam tylko dla zasady, bo za bardzo w to nie wierzę - czy jest możliwość dopisania do filmu tekstu z pliku bez ponownego renderowania stratnego owego filmu? Wiem, że np. VD potrafi połączyć dwa filmy w jeden bez strat, ale to polega na połączeniu dwóch plików. A czy jest możliwość nałożenia tekstu na film bez ponownego renderu?

Problem pojawił się w momencie, gdy chciałem przedstawić rodzicom trochę ambitniejsze kino niż oferuje "enka" czy inne stacje. Po kilkunastu próbach wyświetlenia filmu z tekstem poległem i powiedziałem pas. Postanowiłem więc tutaj zasięgnąć pomocy.
Odpowiedz
Jest kilka programów do tego:
Subtitle Workshop
MaestroSBT
SubRip
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Co do manty - manta akurat zwykle odtwarzała wszystko co się da, ale ogólnie - trzeba doczytać w instrukcji.
Czasem jest to prozaiczna sprawa - plik z napisami musi nazywać się tak jak film (para np. nowy_film.avi nowy_film.txt). Duża część nowych "wszystkoodgrywajacych kostek multimedialnych" nie czyta formatu txt i musi mieć sub alb srt.
Odpowiedz
No właśnie efix, nazwy się zgadzały, pliki były jako txt, srt... Gdybym sam coś przerabiał, to mógłbym na to zrzucić, ale pliki w tych formatach były zapisane już oryginalnie. Podejrzewam nawet, że źle wybierałem gdzieś opcje nagrywania samej płyty:/ Straciłem tylko trochę płyt.
Obadam zaraz to, co podał tomislater.
A manta do tej pory mnie nie zawiodła, odtworzyła każdą płytę, ale z tekstem coś sknociłem.
Odpowiedz
Eeee, no zaraz, myślę, że nagrywanie nie ma tu nic do rzeczy. Co prawda dużo odtwarzaczy nie lubi np. jak pliki są w podkatalogach. Ale tak tez nagrywałem i akurat manta nie miała z tym problemów. Więc jeśli manta nie wywala komunikatu o niezgodnym formacie tekstu to może, hmmm, może wyłączyłeś wyświetlanie tych napisów? Nie da się "ręcznie" załadować tych napisów?
Dlatego wole DVD - tam nie ma problemów.
Odpowiedz
Napisy są włączone, z wyłączonymi też próbowałem;) Gdzieś w tym łańcuchu jest błąd albo wyłączona opcja, która nie pozwala napisom się wyświetlać. Poćwiczę jeszcze w weekend. Trzeba będzie usiąść z CD-RW i poćwiczyć z różnymi opcjami. Póki co problem został rozwiązany przez to, co podał tomislater. Dziękować:)
Odpowiedz
A jakieś płyty które nagrywałeś wcześniej chodzą poprawnie? Może się męczysz a manta jest skopana?
Odpowiedz
Wcześniej nagrałem dla nich kilka płyt, ale z polskimi filmami albo z lektorem, z napisami próbuję dopiero teraz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości