Podgląd Edycji na zewnętrznym monitorze
Jak zrealizować pełnoekranowy podgląd edycji na zewnętrznym monitorze przy podzieleniu pulpitu na dwa monitory ( podgląd na trzecim monitorze) z wykorzystaniem karty graficznej mającej złącze 2xDVI i HDMI oraz DP
Odpowiedz
Normalnie?
W opcjach zmieniasz aby podgląd był na tv(zgaduję że ten połączony przez HDMI) i wtedy tylko rozciągasz okno vegasa na dwa pozostałe monitory.
Odpowiedz
(05-02-2010, 17:35)tidzu napisał(a):  Normalnie?
W opcjach zmieniasz aby podgląd był na tv(zgaduję że ten połączony przez HDMI) i wtedy tylko rozciągasz okno vegasa na dwa pozostałe monitory.
Zgoda , ale jak będzie wyglądała sprawa z materiałem zawierającym przeplot. Deinterlace w S.Vegas nie jest tak do końca skuteczne. Podobnie się ma rzecz ustawieniami karty graficznej
Z pdłączeniem telewizora poprzez HDMI mogą być kłopoty , zwłaszcza jeśli jest np.200Hz
Odpowiedz
Żeby podłączyć sensownie trzy monitory potrzebujesz dwóch kart graficznych lub jednej sensownej wielomonitorowej.
Wtedy dwa monitory są jak platforma do Vegasa i czego tam chcesz a trzeci monitor albo TV jest podpięty do drugiej karty. Albo - co zwykle właśnie się robi - monitor-tv podglądowy jest podłączony przez urządzenia typu AJA, BlackMagic Design itd.
Deinterlace w Vegas jest skuteczne do końca, co najwyżej można rozważać jego jakość.
Jak podczepisz tv przez HDMI a nie masz w miarę dobrego TV który możesz pracować w dwóch trybach to i tak Ci tv zwykle to zdeinterlacuje w locie.
I co z tymi 200 Hz? Co mam mieć 200Hz? W czym problem?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-28-2011, 0:07)efix napisał(a):  Żeby podłączyć sensownie trzy monitory potrzebujesz dwóch kart graficznych lub jednej sensownej wielomonitorowej.
Wtedy dwa monitory są jak platforma do Vegasa i czego tam chcesz a trzeci monitor albo TV jest podpięty do drugiej karty. Albo - co zwykle właśnie się robi - monitor-tv podglądowy jest podłączony przez urządzenia typu AJA, BlackMagic Design itd.
Deinterlace w Vegas jest skuteczne do końca, co najwyżej można rozważać jego jakość.
Jak podczepisz tv przez HDMI a nie masz w miarę dobrego TV który możesz pracować w dwóch trybach to i tak Ci tv zwykle to zdeinterlacuje w locie.
I co z tymi 200 Hz? Co mam mieć 200Hz? W czym problem?

chodzi o częstotliwość odświeżania w TV a obraz wyświetlany jest 50i i tu ponoć może wystąpić problem. Coś takiego przeczytałem lecz nie pamiętam gdzie. Dzisiaj rozmawiałem z handlowcem z WAMM Solution o kartach Black Magic Intensity Pro na PCI-e oraz zewnętrznej na USB 3 .gdyż zapewne trzeba będzie w to się zaopatrzyć. Nic sensownego się nie dowiedziałem poza tym że karty te obsługują A. Premiere, a odnośnie obsługi Vegasa odesłał mnie do KSK Dystrybucja,a przecież to WAMM Solution jako dystrybutor autoryzowany BM Intensity winien udzielić potencjalnemu nabywcy informacji technicznych o tym produkcie
Pozostaje mi ,by uniknąć problemów typu wołaniu na forach o pomoc bo po zainstalowaniu karty pojawia się niebieski ekran zakup karty wraz z jej montażem w STUDIOTech Poland
Odpowiedz
Mój staaary ś.p. telewizor Unimor odświeżał 50Hz. Podłączałem do tego wideo, kamerę i komputer dawał radę, podobnie jak bliżej nieokreslony monitor od Amigi.
Drugi telewizor to 100Hz Panasonic - też dawał radę.
Teraz mam plazme 600 Hz i też daje radę, zarówno przez po niskiej (oczywiscie SD...) jak i przez HDMI (full HD).
Więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Co prawda to nie moja sprawa totalnie, ale cały czas mam wrażenie, że chcesz bezsensownie wpakować kasę w coś o przeroście formy nad treścią.
Nie wiem co chcesz robić i dla kogo chcesz robić, ale uważam, że jak chcesz robić sobie naprawdę "pro" top kup np. kartę PNY Quadro NVS 420 i już. Będziesz mógł podłączyć nawet 4 monitory.
Każdy pracujący indywidualnie.
Jeśli chodzi o karty współpracujące z Vegasem - w sensie wspomagające tak jak niektóre karty do Premiere (jako choćby kiedyś Canopus) to takowe nie istnieją. Owszem, jest AJA, jest BMDesign ale je raczej należy traktować jako in/out a nie dopalacze.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz