skoki obrazu
Witam,

mam pytanko, zrobiłem pokaz zdjęć w Vegasie i niektóre zdjęcia gdy się przesuwają to robią to mało płynnie, a niektóre idą dobrze. Nie bardzo mogę dojść reguły dlaczego tak sie dzieje. Komp przyzwoity, raczej wykluczam jego winę. Renderuje do rozdzielczości HD Ready, ale przy różnych formatach jest to samo. Czy jest może tak że np. jak za bardo przesunę fotkę to nie potrafi odpowiedniej ilości klatek rozpisać na 24 czy coś w tym stylu?

Dla wglądu można pobrać ten plik:
tylko waży ponad 300MB

z góry dzięki za podpowiedzi...
Odpowiedz
Ściągnąłem, obejrzałem ale i tak nie wiem o co chodzi. U mnie nic nie skacze. Jedynie kiedy skacze to wtedy, gdy sobie cofnę albo przewinę film o kilka sekund, ale to jest normalne. Jak odtwarzasz od początku do końca to wszystko u mnie wygląda dobrze. Może podaj w których momentach (minuta, sekunda) dokładnie jest to o czy mówisz?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Potwierdzam - zassałem, przejrzałem - wszystko płynnie. W ogóle to bardzo fajnie zmontowane, cudowne zdjęcia, wszystko w rytmie, sprytnie użyte deformacje do chmur - dla mnie bomba.
Być może masz efekt "zacinania" jak rośnie bitrate? Próbowałeś to wyrenderować np. do DivXHD, czy efekt się powtarza?
Może dysk Ci nie wyrabia w jakimś miejscu i się dławi za dużą ilością danych?
Odpowiedz
na początku samolot zaraz po napisie Góraszka, u mnie jak się przesuwa to tak delikatnie się chaczy... może faktycznie sprawdzę z wyrenderowanymi plikami do innego formatu... dzięki za odzew...
Odpowiedz
a i nie napisałem, że robiłem to w Vegas Movie Studio Platinium 9...
Odpowiedz
To ja powiem - oglądajcie małolaty i uczcie się.
Patrzyłem w jeszcze raz - nic mi nie skacze, nic nie szarpie.
Odpowiedz
dzięki efix - widocznie u mnie coś niedomaga, albo jestem przewrażliwiony...
Odpowiedz
Kurcze jak się baaaaaaaaaardzo ale to baaaaaardzo przyjrzę, to we wskazanym momencie rzeczywiście nie idzie tak płynnie. Nie wiem czy Studio ma te funkcje, ale spróbuj zwiększyć supersampling. Sprawdź też, jakiego rodzaju masz klucze w pan/crop (typ), czy różnią się od tych w "nieskaczących" kawałkach. Zobacz też - ale od razu mówię, że nie udało mi się odtworzyć efektu skakania - o ile pikseli przesuwa się obrazek (a właściwie kamera) w jednostce czasu, może przy jakiś określonych wartościach np. ułamkowych Vegas nie potrafi sobie tego dobrze przeliczyć. Trudno mi coś wymyślić, nie mam Studia, nei wiem jakie opcje ma wycięte.
Odpowiedz
podejrzewam go o to ostatnie, sprawdze czy zmiana przesunięcia da efekt... nie natknąłem się na supersampling ale poszukam... jeszcze raz dzięki za pomoc... a co do samych przesunięć to to mnie wnerwia w Vegasie, że nie można materiału przesunąć swobodnie o te ułamki, tylko o małe ale zbyt duże wartości... przeszkadza to w synchronizacji z dźwiękiem... nie wiem czy w pro jakoś to jest lepiej rozwiązane...
Odpowiedz
W sensie jeden event wobec drugiego o trochę? Wyłącz snapping (no chyba ze w Studio nie można), ja tak ręcznie synchronizowałem jakiś koncert :)
Duże powiększenie i możesz o całkiem małe wartości przesuwać.
Odpowiedz