wolno renderuje
Witam . Mam nowego kompa :

Procek: AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX
Ram : 2 GB
Karta Graficzna : nVIDIA GeForce GTS 250
1024MB 1GB DDR3 256bit

I sie dziwie bo filmy renderuja mi sie tylko troszeczke lepiej niz na starszym komputerze (a stary nie byl dobry i szybkI) a teraz mam nowego kompa a uwazam ze mam szybkiego i dobrego a filmy jakos szybciej mi sie nie renderuja a ustawienia daje zawsze takie same (daje zwykle 1280/720 HD). I czy to zalezy od programu czy raczej cos z kompem ? :/
Odpowiedz
2 gb ramu to nie wiem czy tak dużo. pewnie tez inny system. np. vista wiecej ram'u od XP absorbuje
Odpowiedz
Może "wąskim gardłem" teraz jest dysk twardy (RAID zalecany) ? Nie wiemy, czy procesor ma okazję się wykazać (używasz wielu ścieżek na raz, efektów wideo - zwłaszcza GAUSSIAN BLUR czy GLOW ? )
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mam windows XP, uzywam GLOW i GAUSSIAN BLUR ale nawet jak tylko wrzuce jakis filmik krotki, bez efektow i dodam tylko podpis na filmie np LALALA to i tak to dlugo cos trwa ; / nawet jak nie dam w HD. A dysku nie mam jakos max zapchanego .
Odpowiedz
Nie chodzi o fragmentację dysku tylko o jego przepustowość - w najlepszym przypadku render trwa niewiele wolniej niż kopiowanie pliku z poziomu explorera(kiedy rekompresja nie jest potrzebna).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
yy bo ja nie za bardzo sie na tym wszystkim znam, ale to co mam ci cos powiedziec cos sprawdzic z dyskiem??
Odpowiedz