Stablilizator obrazu do SV.
Witam wszystkich. Ostatnio surfując po necie znalazłem genialny, aczkolwiek płatny plugin do SV (około 200zł). Plugin ten potrafi idealnie wygładzić nagłe ruchy obrazu. Zapewne bardzo przydatny do domowej roboty filmów, czy tego typu rzeczy.

Link : http://www.newbluefx.com/stabilizer.html
Jeżeli pomogłem - DAJ RUPUTA ;}

[Obrazek: fma.jpg]
Odpowiedz
ProDAD też daje ciekawy plugin do stabilizacji, warto się zapoznać. Ten tez jest wart swojej ceny.
Odpowiedz
(04-24-2010, 21:25)krasux napisał(a):  ProDAD też daje ciekawy plugin do stabilizacji, warto się zapoznać. Ten tez jest wart swojej ceny.

========================================================
Jeżeli kamera w czasie filmowania chwieje się na wszystkie strony to nie wierze by jakikolwiek program poprawił zarejestrowany materiał
Odpowiedz
Zobacz na stronie PROdad-a, co można stabilizować.
Odpowiedz
Jeśli takie stabilizatory faktycznie działają, to jestem pod wrażeniem.
[Obrazek: product-mercalli-b1.jpg]
Jak ten z ProDAD'a, co wspomiał krasux. Na obrazku wygląda to wspaniale, ale ciekawe jak wychodzi w praktyce. Ten plugin jest tylko jak doczytałem tylko do Pinnacle Studio. Choć z NewBlue też się wydaje ciekawy, no i pewnie do Vegasa, więc było by miło : P. Jeśli używał ktoś tego typu stabilizatorów, niech napisze, jakie dają efekty.
Odpowiedz
Mercalli działa z Vegasem tutaj dowód, na dole strony są wypisane kompatybilne programy.

Tutaj macie przykłady jak działa ta stabilizacja.
Odpowiedz
Gruntownie testowałem stabilizatory Newbluefx, ProDAD i Mercalli.
Zdecydowanie najlepsze efekty osiągnąłem w postprodukcji stosując bezpłatny VirtualDub + filtr Deshaker
dwa przykłady:

Odpowiedz
(10-30-2010, 1:39)SuperMarker napisał(a):  Gruntownie testowałem stabilizatory Newbluefx, ProDAD i Mercalli.
Zdecydowanie najlepsze efekty osiągnąłem w postprodukcji stosując bezpłatny VirtualDub + filtr Deshaker
dwa przykłady:

Bardzo ładnie to wyszło.Szczególnie na tym drugim przykładzie.
Ile trwa zapisanie tak ustabilizowanego filmu ? I jaki masz config.
Pomogłem ? Oceń.
Odpowiedz
Parametrów nie mam zanotowanych, zawsze przeprowadzałem wiele prób zanim wybierałem efekt.
Deshaker ma mnóstwo ustawień, jest się czym pobawić, polecam....
Szkoda, że ten stabilizator w Vegasie Studio 9 taki biedny w ustawienia, ale chwała i za to co jest.

Ile trwa zapisanie tak ustabilizowanego filmu ?
Trzeba zrobić dwa kroki. W pierwszym przejeżdżasz cały film i deshaker zapisuje sobie w logu co, gdzie i jak się porusza. Warto sobie plik logu przechowywać do dalszych zabaw, aby nie powtarzać tego dość długiego procesu.
Potem ustawiasz parametry stabilizacji i deshaker to przelicza. Idzie to bardzo szybko i możesz za chwilę obejrzeć cały lub fragment klipu ze swoją konfiguracją. Później możesz wybrać inne parametry i znowu po chwili podejrzeć efekt.
Ostatni etap to renderowanie AVI a w jakim tempie to idzie no to nie muszę pisać... :)
Zasygnalizuję ci jeszcze że film powinien być bez napisów, bo po ustabilizowaniu obrazu zaczną żyć własnym życiem :)
Przykładowo tutaj widać dobrze od 20 sekundy:
jak ożyły płatki śniegu, które były na obiektywie.
Odpowiedz
A czy jest możliwość w vegasie 11 pro wykonać stabilizację obrazu do zaznaczonego fragmentu filmu lub pocięcia i ustabilizowania tylko fragmentu? Jeżeli tak to w jaki sposób?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości