Rotoscoping
Tutoriale:

Przykłady:

Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Kolejny tutorial (nie mój):
Cz. 1

Cz. 2

Co prawda nie są to stricte tutoriale, ale dużo informacji można się dowiedzieć jak takie filmy należy tworzyć.
Odpowiedz
No jasne, tyle, że Vegas do roto się nadaje mniej więc jak śrubokręt do wbijania gwoździ. Dwa ostatnie przykłady były robione doskonałym aczkolwiek "zabitym" przez Pinnacle (a właściwie Avida...) jakimś czas temu programem Commotion, w miarę tanim i bardzo przyjemnym narzędziem.
Vegas niestety nie ma narzędzie do roto, obecnie dostępne maski wektorowe to nawet nie pół co ćwierćśrodek... :(
Odpowiedz
Niedługo mam w planach zrobić klip właśnie z wykorzystaniem techniki roto i spróbuję zrobić to w Vegasie (nie mam kasy póki co na inny soft), może będzie to porywanie się z motyką na słońce, ale zobaczymy. Jak wyjdzie kupa to nie opublikuje :P
Odpowiedz
No ale z założenia w Vegasie jest to niemożliwe - rotoskopia to tworzenie animacji na podstawie "podkładu" z żywego filmu. "Królewna Śnieżka", "Władca pierścieni" (Bakshiego, 78 rok) to chyba najbardziej znane przykłady. No i oczywiście miecze świetlne w starłorsach. Trudno mi sobie wyobrazić Vegasa w tej roli, skoro nie posiada żadnych narzędzie rysunkowych. Owszem, można uzyskać niektóre efekty stosując garbage masks, ale z rasową rotoskopią nie będzie to miało wiele wspólnego.
Odpowiedz
No tak, to nie będzie taki prawdziwy roto. Zamierzam mieć pierwszy plan, czasami drugi i tło... Zobaczymy, jak efekt będzie zadowalający to wykonam to w Vegasie, jak nie poszukam innego narzędzia.
Odpowiedz
Myślę, że szczytem vegasowego rotoskopingu byłoby uzyskanie czegoś takiego jak Staszek w tej leciwej już reklamie http://stars-in-black.pl/missy.htm

[Obrazek: image005.jpg]
Odpowiedz
Myślę, że przy obróbce video (co robimy głównie w oparciu o SV) nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do wspomnianego programu, szczególnie, gdy chodzi o taki fx jak rotoscoping, dużo czasu trwało zanim namówiłem mojego szefa aby zakupił nam AE, ale teraz sam jest zachwycony jego możłiwościami! Zanim SV zostanie wyposażony w rotobrush to myślę, że trochę czasu upłynie, chyba, że znacie jakiś dobry i szybki sposób aby osiągnąć podobnie szybki efekt przy pomocy SV..?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości