Ankieta: czy sie podabal?
tak
nie
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
SOMEWHERE...2
Jeden z moich pierwszych filmikow, zmatowany oczywiscie w calosci w VEGAS.

W orginale jest w lepszej jakosci! milego ogladania.
Odpowiedz
Fajne, trochę długie, no ale rozumiem, że to dla fanów. Uwagi - przejścia przez czerń na początku i potem w paru miejscach - uważam że zbędne, a w każdym razie zastosowane trochę kiepskawo, nie stanowią elementu narracji a tylko irytują jak strobo. Kompletnie spaliłeś bardzo fajny element, jakim jest dzielenie ekranu na wiele mniejszych. To daje sporo dynamiki i bywa fajne, ale tu jakby nie miałeś pomysłu do czego to przypiąć. Pojawia się nagle ni z gruszki ni z pietruszki i nagle znika, za minutę następne. Raczej skup to w jednym miejscu, w jakąś fajną sekwencje.
W paru miejscach mógłbyś spróbować wyciągnąć parę rzeczy z cienia, obraz jest przekontrastowany.
Być może przy tej długości filmu warto by było się pokusić o trochę zróżnicowany podkład muzyczny.
Następnym razem możesz spróbować kręcić takie ujęcia jak z panoramą miasta w inny sposób - otwórz przesłonę na maksa, oddal się ile możesz i wtedy zoom. Wyróżnisz w ten sposób pierwszy plan, tło powinny być nieostre. Teraz to wszystko zlewa się w jedną pstrokatą masę.
Ale oglądało się przyjemnie, rowerowe szaleństwo!
Odpowiedz
troche mi nawypisywales , ale wyciagne wnioski. bawie sie w filmowanie od 3 miesiecy wiec jestem poczatkujacy i kamerke tez mam amatorska canon HF S100 wiec zabawy z przeslonami sa wykluczone, chyba ze sie myle , a dalej nie moglem sie odsunac bo stalem na krawedzi skaly( odnosnie panoramy).
dzieki za rady
Odpowiedz
No jak na początkującego to uważam że super. Całkiem sympatycznie kadrowane (choć też bym poprawił parę "zbyt centralnych" kadrów), całkiem fajnie zmontowane.
Z tego co widzę z opisów tego urządzenia (http://www.camcorderinfo.com/content/Can...ntrols.htm) to całkiem fajna kamerka i można trochę manualnie poustawiać. Oczywiście np. ta panorama to nie jest jakiś tam błąd, ale wyglądało by fajniej, warto pokombinować czasem.
Odpowiedz
Jak na początkującego to bardzo dobrze! Filmik obejrzałem do końca, a jakoś mocno ten sport mnie nie interesuje więc + dla Ciebie :) Co mi najbardziej nie pasowało to kolory, takie jakby martwe trochę, bawiłeś się w korekcję, bo chyba nie? :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
bawilem sie kolorami, wiekszosc scen byla krecona podczas gdy ateny byle spowite pylem burzy piaskowej ktory przywialo z afryki, i kolory orginalnie wygladaly strasznie ponuro wiec postanowilem specjalnie nimi pomanipojlowac , raz jest wydobyty kol. zielony a raz czerwony celowo, mialem taka wizje. i w srodowisku rowerowych zapalencow sie podobaly, cos innego. teraz nakrecam nastepny i kolory beda "normalne".
w kazdym radzie dzieki za uwagi , chcialem wlasnie uslyszec krytyki od ludzi siedzacych w tym temacie filmowym. ;)
Odpowiedz
Dobra obejrzałem w całości filmik i zacznę od minusów:
- zaczął mi się nudzić w około 3 minucie
- to ujecie od 2:20 jakoś, nie wyciszyłeś i słychać podmuchy wiatru - niepotrzebne
- jakoś mi ta korekcja barwna też nie pasuje

Na plus:
- dobrze dobrana muzyka i powiedzmy szczerze bardzo dobry montaż jak na kogoś za kogo się podajesz :D
- bardzo podobało mi się to ujęcie z miastem w tle na tych skałach (chociaż może bym spróbował zrobić je bez nieba)
- przejąłem się w momencie jak ten koleś zaczął zjeżdżać po tym kamienistym stoku - czyli film wzbudził we mnie jakieś emocje (bardzo dobrze)

Ot tyle mam do powiedzenia :) a w ankiecie dałem TAK :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości