Jakiś pomysł?
Witam. Wiem, że to nie forum od tego typu rzeczy, ale może ktoś z was będzie wiedział OCB. Otóż na infie w szkole próbowałem różne komendy w cmd i przy kilku z nich wyskoczył taki oto komunikat:

Program CMD.EXE został uruchomiony z powyższej ścieżki jako katalog bieżący. Ścieżki UNC nie są obsługiwane. Domyślnie użyto katalogu Windows.

Czy może ktoś wie co zrobić, aby one zadziałały?

PS. Kompy są w systemie XP.
Jeżeli pomogłem - DAJ RUPUTA ;}

[Obrazek: fma.jpg]
Odpowiedz
Cytat:Aby możliwe było posługiwanie się UNC, usługi serwer (server) i stacja robocza (workstation) musza być uruchomione na komputerze, na którym zasoby się znajdują i gdzie komputer tworzy połączenie. Usługi serwer i stacja robocza są dostępne w systemie Windows NT Worstation i Server.
Niestety chyba to niemożliwe. Pewnie ze względów bezpieczeństwa.
Odpowiedz
Ale tak czy inaczej powinno się te bariery ominąć. Może jest jakiś program, który to robi.
Odpowiedz
Jest pewna dystrybucja linuksa, którą możesz zbootować i spróbować wyciągnąć hasło admina danego komputera, ale to raczej nie przejdzie bo pewnie logujecie się do osobnego komputera, który robi jako serwera prawda?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Hasła nie "wyciągniesz", może je co najwyżej zresetować.
Odpowiedz
@tomislater No tak.
@efix A nie da sie po prostu nadać na jakiś czas adma? Bo już cenzora obaliłem takim programikiem, co wyłącza.
Odpowiedz
Cytat: Hasła nie "wyciągniesz", może je co najwyżej zresetować.
Miałem ostatnio zajęcia właśnie związane z bezpieczeństwem dzisiejszych systemów operacyjnych. Jets taka możliwość i każdy może mieć do niej dostęp. Na tej stronie znajduje się wersja LiveCD właśnie przeznaczona do łamania haseł, która wykorzystuje tablice tęczowe dzięki czemu szybciej i sprawniej to wszystko idzie. W ciągu 10 minut złamał 8 znakowe hasło do Windows XP więc nie jest źle. Przydatna rzecz, jeżeli zapomnimy hasła.

Jeszcze jest jedna dobra dystrybucja LiveCD, którą możemy ominąć hasło: http://doradztwo-it.info/bezpieczenstwo/...-kon-boot/

Tylko nie wiem czy Tobie się to jakoś bardzo przyda :v Ja jak jeszcze chodziłem do Liceum to miałem coś takiego, że każdy miał swoje konta, admin miał swoje i każdy miał inne przywileje, a wszystko pracowało poprzez pulpit zdalny. Na uczelnie teraz mam podobnie. Jak masz coś takiego to raczej musisz znaleźć hasło do admina, bo ze swojego konta nic nie zrobisz.

Aha, jeżeli kogoś interesuje temat hackingu/bezpieczeństwa głównie w sieci to polecam dwie strony, które warto mieć w czytniku RSS:
- http://niebezpiecznik.pl/
- http://www.hcsl.pl/

Codziennie pojawiają się bardzo ciekawe artykuły, od kiedy zacząłem je czytać to naprawdę się boję internetu hehe :)
Odpowiedz
"Łamanie haseł" nie mieści się u mnie w pojęciu "wyciągnięcie haseł". Niezależnie od tego jakiej metody łamania użyjesz, mechanizm jest podobny jak przy logowaniu - porównujesz otrzymany wynik szyfrowania z zaszyfrowanym i zapisanym na dysku hasłem. Jak się zgadza, to odgadłeś. Ale nie jest to "odkodowanie" hasła.
Ale ogólnie, mnie to juz niespecjalnie rajcuje. W tej chwili poszukuję zdecydowanie bardziej praktycznych rozwiązań związanych poniekąd z bezpieczeństwem, np. jak ominąć parowanie kart z dekoderem TV albo jak się (bez rozkręcania...) dobrać do nagrań rekordera PVR itd.
Odpowiedz
No tak, źle się wyraziłem. Chodziło mi o porównywanie skrótów haseł.
Odpowiedz
Odnośnie hackingu to mam słomiany zapał. Już kupiłem sobie kiedyś książkę Szkoła Harkerów, ale poszła w niepamięć. Po prostu mi się nie chce ;p
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości