Spolszczenie SVP 9.0- oryginał.
Witam!

Mam oryginalnego Sony Vegas'a Pro z serii 9 i nie znam się za bardzo na Angielskim, więc potrzebuje spolszczenie.

Jeśli takowe spolszczenie istnieje to proszę o link- jeśli nie, to mam wielką prośbę o zrobienie spolszczenia do ów programu.

Pozdrawiam i z góry Dziękuje!
Odpowiedz
Ang to podstawa, tłumaczenia nie ma i nie zanosi się aby było, gdybyś poświęcił choć 3 minuty na poczytanie na ten temat to byś wiedział.
Odpowiedz
Tak, ja wiem, lecz jestem samoukiem i nie robię wg. tut' ów, więc nie zbędny mi angielski.
Odpowiedz
Nic Ci na to nie poradzimy, jeśli ang Cie odstrasza to daj sobie spokój z Vegasem.
Odpowiedz
Zapewniam Cię, że kilka dni z pozornie bezmyślnym klikaniem po ikonach i opcjach i zaczniesz rozumieć co z czym i jak. Do tego kilka(naście) przeczytanych tematów z tego forum i będziesz się poruszał po programie dość swobodnie.
A jeśli Cię to nie przekonuje, to wyobraź sobie, że uczysz się na polskiej wersji, wszystko juz umiesz i rozumiesz. Z jakichś przyczyn musisz zmienić program (praca, nowa wersja) i jest on jak zwykle po angielsku. Leżysz i kwiczysz.
Odpowiedz
Nie chodzi o to, że angielski mnie odstrasza, tylko o to, że wolałbym Vegasa w naszym ojczystym języku.
Co myślicie o wysłaniu petycji do Sony, aby następna jubileuszowa wersja była także po Polsku :) ?
Odpowiedz
Cytat:Co myślicie o wysłaniu petycji do Sony, aby następna jubileuszowa wersja była także po Polsku :) ?
Już by dawno taką wersję zrobili. Dlaczego nie robią? No jak myślisz? :> Jeżeli w danym kraju popyt na dany program jest niski (lub też wysoki, ale 95% jedzie na piratach) to po co to tłumaczyć? Zresztą nawet jakby była taka opcja, aby pobrać polską wersję ja na pewno bym z niej nie skorzystał. Trudno niektóre techniczne pojęcia przetłumaczyć z angielskiego języka na polski, tak aby nie wywoływały uśmiechu na twarzy :)

Z własnego doświadczenia wiem, że "internetowe petycje" gówno dają. Nie piszę, że nie można próbować, ale tak to niestety wygląda.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Może internetowa nie, lecz może pisemna i wysłana poleconym?

Nie trzeba przecież wszystkiego tłumaczyć na Polski, tylko to co się da.
Odpowiedz
Da się przetłumaczyć całego vegasa, ale po co? Przecież 90% tutoriali i tak jest robionych na ang. wersji. Mimo iż jesteś samoukiem. To pooglądaj tutoriale, już po 3-5 tutkach będziesz wiedział to co ci potrzebne. I nie będzie problemów z opanowaniem obcojęzycznego interfejsu.

Ps. Bawiłem się w tłumaczenie vegasa i trzeba:
- Przetłumaczyć interfejs (ok. 1200 tekstów)
- Przetłumaczyć błędy (ok. 1000 zdań)
- Przetłumaczyć informacje (ok. 1500 zdań)
- Przetłumaczyć manual (nie liczyłem, ale tam jest ok. 400 zagadnień)
I do teraz nie skończyłem (dopiero 4% z wszystkiego)
Odpowiedz
Odnośnie petycji - spójrzmy na to realistycznie - lokalizacja wersji opłaca się jeśli produkt ma konkretną rzeszę LEGALNYCH odbiorców (liczoną w tysiącach jeśli nie dziesiątkach tysięcy). Tłumaczenie kosztuje i nie tylko sam program musi być przetłumaczony a wszystkie pomoce do niego i dodatki (chociażby sieciowy renderer czy DVD architect). Można próbować, lecz nie ma co liczyć na efekt.

Ale Polacy kupujący oryginał w KSK mogą liczyć na dołączoną do pudełkowych Vegasów polskojęzyczną papierową instrukcję obsługi.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości