SV a ProCoder 3
Witam. Moje pytanie do Was to czy ktoś wrzucał materiał zrobiony w Vegasie do Procodera. Materiał z SV to oczywiście AVI. Zastanawiam się czy jest to możliwe (bez niespodzianek) a jeżeli tak to jaka jest różnica w jakości wyrenderowanego filmu w SV i w Procoderze 3 ? Słyszałem że jakość Procodera 3 jest o niebo lepsza. Czy to jest aż tak widoczna różnica?
Odpowiedz
Wiesz, AVI z Vegasa zwykle już jest wyrenderowany i w czymś tam kodowany. I o jakim formacie docelowym mówisz?
Odpowiedz
Jest spora różnica w wyrenderowanym materiale, oczywiście na korzyść procodera, możesz ustalić jaki mam mieć rozmiar plik wyjściowy, bitrate Ci odpowiednio dobierze. Ogólnie mówiąc warto z niego korzystać, funkcji nie będę wypisywać bo masz je na stronie producenta.
Odpowiedz
Z Vegasa materiał po renderingu to AVI DV czy taki format przyjmie Procoder i zrobi MPEG 2 czyli DVD? Słyszałem że są z tym problemy ponieważ Procoder nie "połyka" filmu AVI DV z SV. Czy to prawda? Nie chcę kupić programu, którego nie będę mógł wykorzystać-a tani to on nie jest . :) Bardzo proszę o podpowiedzi kolegów, którzy używają Vegasa i Procodera.
Odpowiedz
Jak nie chcesz kupować to ściągnij triala i przetestuj.
Odpowiedz
Cytat:Z Vegasa materiał po renderingu to AVI DV
- a dlaczego nie do mpeg2 od razu?
Cytat:ponieważ Procoder nie "połyka" filmu AVI DV z SV.
Nie ma czegoś takiego jak AVI DV z SV. Jest AVI z kodekiem DV Microsoft, DV Canopus, DV Panasonic itd. i być może z czymś tam Procoder problem.
Nie próbowałem jeszcze takiego manewru, ale może by spróbować użyć Vegasa jako frameserver i wtedy próbować przepuścić to przez Procoder, ale nie robiłem takiej kombinacji nigdy. Teoretycznie powinno działać.
Generalnie jednak jak jesteś maniakiem jakości to renderuj nie do DV tylko do jakiegoś bezstratnego kodeka (patrz forum), albo sekwencji bitmap. I dopiero to Procoderem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości