Lightworks za darmo?
http://www.dobreprogramy.pl/Najnowsza-we...17623.html

Nie wiem gdzie jest haczyk, ale choćby ze względu na zgodność z pluginami Adobe, softy takie jak Vegas mogą mieć hmmm problemy...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Oho, jak już będzie wersja darmowa z chęcią ją wypróbuję.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Program wygląda ciekawie, już się zapisałem do subskrypcji. Mam nadzieje, że niema jakiegoś haczyka. A pozatym bardzo ciekaiwe się prezentuje interfejs programu.
Odpowiedz
Zapowiada się ciekawie.
Odpowiedz
Jak tak teraz czytam na ich stronie to mnie coraz bardziej "ciągnie" do tego programu ;D
M.in dlatego że współpracuje nie tylko z AAE ale:
  1. Inscriber Titlemotion
  2. Boris
  3. Combustion
  4. After Effects
  5. Premiere Plugins
  6. Digital Fusion
  7. Sapphire
Jak by kogoś interesował dalszy opis: http://www.editshare.com/index.php?optio...Itemid=204
Odpowiedz
Nie jestem fanem pływających okienek, to co widać to mi trochę Linuxem śmierdzi i MacOS. Ale jeśli rzeczywiście to pójdzie "w lud" i jeśli w dużym stopniu jest zgodne z wtykami Adobe - widzę ciemność przed Vegasem. Dla początkujących raczej będzie za trudny i oni wybiorą PowerMedia, Pinnacle i tym podobne rzeczy, ale dla tych już bardziej zaawansowanych - o ile na prawdę nie ma gdzieś haczyka - to jak będą mieli soft za free a płacić te parę stów za Vegasa dużego to wybór jest prosty. Oczywiście może być tak, że free tylko for non commercial, albo np. proszę bardzo, otwarty soft, oto kody źródłowe, teraz sobie skompilujcie kto chce, albo... albo jest to na javie. A już przerabiałem tyle softu na javie, że chyba nie byłbym zainteresowany. Nie spotkałem nic na javie co by było na prawdę szybkie i nie zżerało większości mocy kompa samym faktem swojego istnienia.
Odpowiedz
taaak, ogólnie wszystko co oparte o Jave muli kompa strasznie. A takiej programy do edycji grafiki to już masakra.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jestem ciekaw czy intencje producenta dojdą do skutku, jak na razie to są tylko pobożne życzenia, które mogą mieć drugie dno w postaci PR-owego zagrania. Dzięki tej deklaracji zaczęło robić się głośniej o projekcie, na pewno wielu z Was zajrzało na stronę producenta i zapisało się na informacje. A patrząc z punktu widzenia światowego internetu, spory tłum uderzył na stronę projektu, część zaciągnęła wersję demo a może niektórzy zakupią jakieś inne produkty firmy a może i samego Lightworksa jak w końcu firma dojdzie do wniosku, że wycofa się z decyzji.
Zobaczymy, pożyjemy :)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No jest jeszcze jedna możliwość. Zastanowiło mnie, czemu wielu moich znajomych mniej lub bardziej zawodowo zajmujących się wideo w zasadzie nie słyszał o tym sofcie. Popytałem, i okazało się, że Lightworks jest w zasadzie elementem dużego systemu edycyjnego, który kosztuje tak ze 30 tysięcy euro. Więc może będzie za free właśnie w połączeniu z tym systemem (dla jego userów), albo coś w tym stylu. Coś w stylu, jak, jak wczoraj dzwoni do mnie kobit a z Orange i składa ofertę, "w nagrodę" za systematyczne doładowania proponują mi telefon (z abonamentem...) z umową na 30 miesięcy :)
Albo drukarki za 100 zł z tuszem za 300 :)
Odpowiedz