WAŻNE: Ważna decyzja.

Witam wszystkich.

Otóż zacznę od razu od tego, że za niedługo czeka na mnie podjęcie b. ważnej decyzji życiowej, tj. wybranie szkoły średniej.
   Piszę to tu dlatego, gdyż chciałbym się kierować w swoim życiu w stronę grafika komputerowego, a ten portal jest temu właśnie poświęcony. Dlatego mam do was ogromne pytanie, a zarazem oczekuję od was pewnej rady. Jaką szkołę radzicie mi wybrać? Czy to ma być liceum, czy technikum, a jeżeli akurat to, to jakie dokładnie, jaki profil itd. Mieszkam w okolicach Miasta Kraków, więc mile są widziane dokładne namiary ;)
   Z góry wielkie THX za odpowiedzi.
Jeżeli pomogłem - DAJ RUPUTA ;}

[Obrazek: fma.jpg]
Odpowiedz
Pracowałem przez pewien czas w OKE (nieważne gdzie) i miałem wgląd do różnych egzaminów. Istnieją w Polsce technika, które kształcą grafików, plastyków czy techników tv, ale... Już na starcie przed studiami masz z jednej strony mocną podbudowę teoretyczną i praktyczną w danej dziedzinie a z drugiej dość okrojony materiał ogólny, z którego niejednokrotnie ludzie tworzący_cokolwiek_samodzielnie czerpią garściami inspiracje. Z mojej strony proponowałbym renomowane liceum z rozbudowanymi przedmiotami plastycznymi czy informatycznymi i jednocześnie próbował złapać kontakt z warsztatami plastycznymi/graficznymi, aby rozwijać samodzielnie i niezależnie od toku nauczania swoje talenty czy pasje.
Sprawdź przede wszystkim odpowiednie kierunki studiów pod kątem wymagań odnośnie przedmiotów, umiejętności, planu nauczania i wg tej wiedzy wybierz szkołę średnią. Bo nie oszukujmy się, szkoła średnia nie zrobi z Ciebie grafika, ona pozwoli tylko przygotować Ci się do dalszej nauki.
Pomyśl również nad informatyką, bo ona ma wbrew pozorom ogromne znaczenie wśród pewnej grupy grafików.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości