pliki *.MOV
no więc mam kamere HD
której surowe pliki są w formacie MOV

po przeniesieniu na oś czasu danego klipu
mam sam obraz bez dzwięku a dodatkowo okno podglądu preview
strasznie sie zacina tak ze nie da sie pracować

napewno to nie jest wina sprzętu gdyz mam
procesor 4x 3.11 ghz
4 gb ram
NVIDIA 9600 GT

i chciałby uniknąć konwertowania bo to pracochłonne i do tego strata jakosci

umiałby mi ktoś pomóc ?
Odpowiedz
Chyba jedyne co możesz zrobić to spróbować zainstalować najnowszą wersję quicktime'a.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
tak samo miałem ale w sony vegas platinum...
Odpowiedz
Właśnie,to jest jakieś chore. Używam sony vegas pro, cały czas nagrywałem tą samą kamerą , pliki były zapisywane w formacie .mov , wcześniej na osi czasu mi to odtwarzało,a teraz jest sam dźwięk,bez obrazu. Nie zmieniałem kodeków ,ani nic:/ nie wiem,co się mogło stać:/ mam też wersję platinum i ona mi to normalnie odtwarza. WTF?!
Odpowiedz
Może być podobny problem jak w przypadku Cineform w Vegas 8 - biblioteka zawarta w Vegasie była w konfilkcie z biblioteką w systemie. Być może uszkodzony/zmieniony/brak jest pliku qt7plug.dll, lub jest on w konfilkcie z systemowym.
Druga mozliwość to jakieś codecpacki.
Odpowiedz
Na 100% nie instalowałeś czegokolwiek wcześniej? Nic się samo nie psuje, co już można było zobaczyć wiele razy na tym forum. Albo sam coś przestawiłeś lub też instalowałeś coś co wpłynęło na to, iż tego nie odtwarza.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Nie instalowałem niczego wcześniej,zrobiłem nawet reinstal sonego i przywrócilem system do iluś tam miesięcy wstecz. W platinum wszystko jest git, w pro już nie pokazuje obrazu :/ Co może jeszcze być nie tak ?
Odpowiedz
Sprawdziłeś biblioteki od dlla tak jak mówiłem?
Odpowiedz
Posiadam tą bibliotękę. Co więc jeszcze może być nie tak ?
Odpowiedz
Konflikt bibliotek. Zrób eksperyment - wyłącz Vegasa, usuń tę bibliotekę z Vegasowego katalogu (zarchiwizuj oczywiście), albo po prostu zmien jej nazwę rozszerzenia z dll na np. old. Uruchom Vegasa i zobacz, czy działa. Jak dalej nie działa, to pora poryć w kodekach, przede wszystkich usunąć wszelkie kodec-packi, uaktualnić QT.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości