Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony Vegas 9 i Brak Dzwięku przy plikach mpeg
Witam
Zakładam ten temat bo przeszukałem cale google i nic nie ma na ten temat
Na sonyvegas.info znalaslem taki temat ale nie jest wyjaśniony do końca .

Posiadam Sony 9 Movie Studio Platinum i kupilem kamerę z firmy Sony która kręci filmy w formacie MPEG-2 z rozszerzeniem .mpg i ktegy w SV chce dodać film nakrecony tą kamerką nie ma dzwięku tzn . Tworzy mi się tylko Video bez ścieżki dzwiękowej ale dzwiek jest poniewaz gdzy otwoże go w WMP czy w Subedit czy Best Player to Dzwięk jest Kodeki mam najnwsze i odpowiednie Problem powtarza się w SONY VEGAS 8 ale UWAGA w Sony vegas 7 już tego problemu nie ma wiec to nie jest wina PC czy kodeków Naprawde HELP ME !

P.s.
DODAJE SCREENA !!!
Program(y) ORYGINALNY
Windows 7 ORYGINALNY

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cytat:Posiadam Sony Vegas 9 Pro
To dlaczego na screenach masz 9 Movie Studio Platinum?
Cytat: kupilem kamerę z firmy Sony która kręci filmy w formacie MPEG-2 z rozszerzeniem .mpg
Ciekawe jaka to kamera? Zapewne na DVD.
Cytat:dzwiek jest poniewaz gdzy otwoże go w WMP czy w Subedit czy Best Player
Te programy mają własne kodeki.
Cytat: Kodeki mam najnwsze
Tzn. jakie masz kodeki?
////
Sprawdź kodecki programem AVIcodec i powiedz co jest napisane w zakładce audio
Odpowiedz
kodeki mam k-litle ost. wersje
a kamere nie dvd tylko na karty pamieci z wbudowaną pamiecia flash DCR-SX33EJ sony

Jak ktoś wie jak ten problem rozwiązac to pisać Prosze
a z tymi kodekami to jakos SV 7 nie ma problemu a SV 7,8 to utrudnia życie
Odpowiedz
Cytat:Mam PRO a platinum daje dlatego bo z neta sciagłem
Czyli co to nie są twoje screeny?
Cytat:kodeki mam k-litle ost. wersje
To nie są kodeki tylko kodek-pack. Możesz poszukać na forum co o nich sądzą inni
Cytat:Sprawdź kodecki programem AVIcodec i powiedz co jest napisane w zakładce audio
Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Odpowiedz
C:\Users\Adrian\Desktop\20100309120043.mpg

Plik : 46 MB (0.00 B), czas 0:00:00, rodzaj: MPG, 0 ścieżka(i) audio, jakość 65 %, ,
Video : 46 MB, 9100 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 720*576 (Nieznane), MPG2 = MPEG 2 (SVCD/DVD), Obsługiwane
Odpowiedz
Witam, mam ten sam problem gdy wrzucam filmik do sony vegas'a nie odtwarza mi dziwęku. Mam Sony Vegas 8.0. Szczegóły filmu: File type MPEG-2 Format Size:115 mb, Image size 720 X 576, Duration: 01:41, Video codec: MPEG-2, Video aspect ratio 16:9, Audio Codec: Dolby Digital, number of audio channels: 2.Prosze was o pomoc.
Odpowiedz
mam ten sam problem Vegas 9.0 Platinium i z mpg nie widzi paska dzwieku, tylko samo video. Przekonwertowac format czy jest jakis plugin do tego ?
Odpowiedz
Prawdopodobnie brak kodeka odpowiedzialnego za dźwięk - jak sądzę AC3.
Odpowiedz
Najczęściej problem jest w codec-packach. Spróbuj wyinstalować, ewentualnie zaaplikuj ffdshow. W bardzo ekstremalnym przypadku pozostaje virtualdub-mod (zaznaczam MOD, to nie jest standardowy VD)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
U mnie jest tak (zgodnie z programem AVIcodec):

Audio: 256 Kbps, 48000 Hz, 2 kanały, 0x2000 = AC3 DVM [0x80]

Problem nadal pozostaje, ponieważ Sony Vegas nie ładuje u mnie dźwięku. Jak można to poprawić?
Odpowiedz