DVD Architect vs loop video
Witam!

Mam problem, ktory nalezy do gatunku blahych w Vegasie, natomiast w DVD Architectie juz chyba tak nie jest.

Chodzi mi o to, ze chcialbym zrobic loopa czyli petli odtwarzania tla video. Chcialbym zeby takie video w menu wykonywalo sie tak dlugo jak przypisana do niego sciezka dzwiekowa. Nie moge sobie z tym poradzic? Nie chcialbym w osobnym programie video tworzyc osobnego pliku video z dzwiekiem, ktorego moglbym podlozyc. Chcialbym wiec takiego montazu dokonac w DVD Architectie, dlatego potrzebna mi wiedza jak zloopowac krotkie video dla tla menu.

Wiecie jak to zrobic? Dodam, ze uzywam wersji DVD Architecta dolaczonej do Vegasa 9.

pozdrawiam
Odpowiedz
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale rozumiem, że masz chcesz by leciał w pętli? To wciągasz go jako backround i we właściwościach "End Actions" zmieniasz hold na loop. I będzie grał w kółko. ALE! Jeśli masz sytuację, że np. audio masz długości jednej minuty, a wideo 10 sekund, to niestety, nie da rady tak zrobić, że się to wideo automagicznie powieli (jak w Vegasie). Owszem, odtworzy się drugi raz, ale jak się audio skończy, do tego momentu będziesz miał czarne klatki. Być może da się to obejść (ja nie wiem jak), ale ogólnie Sony zaleca, by audio i wideo miały tę samą długość (niekoniecznie były w tym samym pliku).
Porównaj tu:
http://www.custcenter.com/cgi-bin/sonypi...1085063300
Odpowiedz
no wlasnie ja mam ten przypadek gdzie video mam 10 sekund a audio 1 minute i wlasnie o to mi chodzilo, zeby zloopowac video, a audio niech ma 1 minute, czyli nie bez przyczyny mialem z tym problem skoro tego sie nie da zrobic. Pozostaje zrobic osobne video dla menu w vegasie i zapisac np. do avika.
Odpowiedz
Cytat:Pozostaje zrobic osobne video dla menu w vegasie i zapisac np. do avika.
No dokładnie, zrób tak. W Vegasie przedłuż to Video tak, aby miało taką samą długość jak audio, potem wyrenderuj i hop siup do DVD Architekta.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Można jeszcze inaczej:
- w Architekcie nie wrzucaj animacji na background, ale wrzuć ją na ekran jako animowaną grafikę. Rozciągnij ją na cały ekran i ustaw najdalej z tyłu. Muzyka w tle. I jak napisał efix, w "End Actions" ustaw hold na loop. Animacja będzie chodzić w pętli tak długo, jak będzie muza grała... niezależnie od długości!
To mój patent, od dawna to stosuję...
Odpowiedz
Genialne, najgorzej jak się człowiek na czymś zafiksuje. Pewnie że działa!
Tak tylko dodam - animacji nie przeciągamy na projekt bo zrobi nam się z tego przycisk :)
Nie zapomnijmy też zmienić ustawień w Media -> Style ze "Still" na "Animated"
Muzykę dodajemy jako background i gra!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości