YouTube wprowadziło opcję 3D
Dzięki użyciu tagu lub (jak kto woli) komendy:

Kod:
yt3d:enable=true

którą należy wpisać w tagach (i tylko w tagach działa!) podczas przesyłania filmu, mamy możliwość oglądania filmu w postaci trójwymiaru. Oczywiście nie obejdzie się bez specjalnych okularów.

Filmy należy przygotować tak, aby 2 inne (przesunięte względem siebie) były obok siebie - więcej o tej technice możecie przeczytać na wikipedi

Należy pamiętać aby komendę yt3d:enable=true dopisać do tagów. Na dole filmiku pojawi się opcja Styl widoku 3d gdzie mamy do wyboru dwanaście opcji widoku:
[Obrazek: 3dyt.png]

Dostępne są także tagi/komendy:

Kod:
yt3d:aspect=3:4
zwężanie widoku

Kod:
yt3d:swap=true
zamienia strony obrazu

a także:

Kod:
yt3d:left=0_0.1_0.5_0.9
oraz

Kod:
yt3d:right=0.5_0.1_1_0.9
te dwie ostatnie komendy są to współrzędne x1_y1_x2_y2, które służą do zmieniania współrzędnych obrazu 3d, można je używać do jakiś drobnych poprawek jeśli te podstawowe nam nie wystarczają.

Wyżej wymienione tagi/komendy działają tylko po wpisaniu ich do pola Tagi, które jest dostępne podczas edycji i przesyłania filmu na serwis youtube.

Opcja ta puki co jest w fazie testów, może zawierać błędy, niedociągnięcia nie mniej jednak jest to ciekawa funkcja, która w przyszłości może mieć szerokie zastosowanie.

A na koniec przykład filmiku 3D:
(Należy oglądać na stronie kanału - inaczej nie zadziała.)
Odpowiedz
U mnie nie pojawia się niestety to pole wyboru:
[Obrazek: 3dyt.png]
Ale to może wina tego nowego (czytaj: beznadziejnego) układy strony na YouTubie gdzie nikt nie może się odnaleźć.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Przecież wyświetla CI się dokładnie takie same menu?

Cytat:Ale to może wina tego nowego (czytaj: beznadziejnego) układy strony na YouTubie gdzie nikt nie może się odnaleźć.
Zawsze tak jest, lud narzeka, ale potem wszyscy się przyzwyczajają. Też tak miałem, ale że używałem tej wersji Beta od dłuższego czasu to tak mocno mi to nie przeszkadza, a teraz jest lepiej moim zdaniem bo nie ładują się bezsensownie treści, które nie są w danej chwili potrzebne. To samo było z digg.com, wykop.pl itd. :P
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(04-08-2010, 0:22)tomislater napisał(a):  Przecież wyświetla CI się dokładnie takie same menu?

Cytat:Ale to może wina tego nowego (czytaj: beznadziejnego) układy strony na YouTubie gdzie nikt nie może się odnaleźć.
Zawsze tak jest, lud narzeka, ale potem wszyscy się przyzwyczajają. Też tak miałem, ale że używałem tej wersji Beta od dłuższego czasu to tak mocno mi to nie przeszkadza, a teraz jest lepiej moim zdaniem bo nie ładują się bezsensownie treści, które nie są w danej chwili potrzebne. To samo było z digg.com, wykop.pl itd. :P

Nie wiem o czym mówisz, nie rozumiem.
Nie wyświetla mi się przecież. Jak sądzę, śmiem przypuszczać, że sugorowałes się w swojej wypowiedzi obrazkiem u góry, tak?
Jeśli tak, to mówię Ci, że to nie moja grafika jest.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
U mnie bez problemu, tylko, że musiałem kliknąć dwa razy aby przejść na stronę kanału użytkownika i tam pojawia się ten przycisk wyboru. Przeglądarka google chrome.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Potwierdzam, trzeba oglądać na stronie kanału
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości