Czarne pasy w kolo filmu
Witam.
Mam problem z moim filmem który zmajstrowałem , mam czarne pasy w koło filmu i nie wiem jak się ich pozbyć, film zapisuje w rozdzielczości 1280x720 i filmiki które składałem na ten film tez maja taki samą rozdzielke .
Wiec moje pytanie jak się pozbyć tych pasków ?
używam sony vegas pro 9c

Odpowiedz
A projekt jaką ma roździelczość?
Odpowiedz
projekt ? te filmiki z którego składa się cały film ?

czy chodzi ci o project properties ? to mam tam tak HDV 720-30p (1280x720; 29,970 fps)
Odpowiedz
Możliwe że surowe pliki nie wiem jakim cudem są kwadratowe... Możesz na klipie użyć takiego przycisku, który nazywa się Event Pan/Crop, i tam ustawisz sobie na cały ekran.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
nic z tego to nic nie daje
[Obrazek: 2d05f845223deeffa9e6191356224893.jpg]

jak dam ramke większą to obraz jest mniejszy a jak ramka jest mniejsza to ucina obraz .

o surowe pliki sa normalne maja rozdzielczość 1280x720
Odpowiedz
W ustawieniach projektu rozdzielczość ustawiasz na 1280x720, w Event Pan/Crop nic nie robisz jak pliki mają taką rozdzielczość, ale już na odległość widać, że te pliki, które wrzucasz do Vegasa to nie jest 1280x720. Więc dla każdego klipu musisz zmienić w Event Pan/Crop na 16:9 i będzie git.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
hym a próbowałeś tam w tym Event Pan/Crop ustawić ten „Maintain aspect...” na „No” ? może to coś pomoże
Odpowiedz
pliki które wrzucam maja dokładnie 1024:768 i jak zmieniam na tym Event Pan/Crop rozmiar obrazu to i tak na podglądzie i tak jest tak samo te paski są nadal
Odpowiedz
Na YT to wrzucasz tak? To projekt ustaw na 852x480, pixel aspect ratio na 1,0, i potem w każdym klipie w Event Pan/Crop zmieniasz na 16:9. Wtedy jak wgrasz na YT to nie będziesz miał tych "pasków". Zresztą jest na forum temat w którym wyjaśniam co i jak należy zrobić...
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
to mi się odechciało jak mam w każdym klipie zmieniać pojedynczo, trochę jest tych klipów
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości