50p
Witam!

Jaka kamere sklonilibyscie sie bardziej kupic

1) kamere ktora nagrywa w 50p z mozliwoscia ustawienia rowniez 50i
2) czy kamere ktora nagrywa w 60i

Czy Vegas jest w stanie sobie poradzic z renderingiem materialu 50p? Sciagnalem sampla ze strony zakodowanego kamera Panasonic TM700 w 50p i udalo mi sie zrenderowac go do 50p. Niby poszlo, ale musialem zrenderowac do formatu avi 50p (HD Double PAL) progressive scan. No niby sie zrenderowalo, ale czy moga wyniknac jakies bledy zwiazane z renderingiem 50p? Czy rzeczywiscie wykorzystywana jest ta jakosc 50p po zrenderowaniu w Vegasie 9-tce?

Czy macie jakas wiedze na ten temat? Moze cos gdzies przeczytaliscie? Prosze o pomoc

Z gory dzieki
Odpowiedz
Cytat:2) czy kamere ktora nagrywa w 60i
To było by bezsensem. Jak widzę z postów na forum to wypalasz płytki na blu ray etc. Więc jaki jest sens nagrywania w formacie z Ameryczki, jak masz sprzęt do odtwarzania z europy :O Jakieś błędy by były na sto procent i byś się tylko irytował :) Zawsze w sumie, można nagrywać w 30fps, a potem renderować w 25, ale jaki w tym jest sens, jak się tak czy siak, któreś z 5 klatek będzie tracić.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ok dzieki za pomoc, z tym, ze ta kamera wydaje mi sie ze jest dostepna w Polsce w sprzedazy, chyba ze sie myle, bo to kamera Sony CX550.

A czy macie jakas wiedze na ten temat?

Cytat:Czy Vegas jest w stanie sobie poradzic z renderingiem materialu 50p? Sciagnalem sampla ze strony zakodowanego kamera Panasonic TM700 w 50p i udalo mi sie zrenderowac go do 50p. Niby poszlo, ale musialem zrenderowac do formatu avi 50p (HD Double PAL) progressive scan. No niby sie zrenderowalo, ale czy moga wyniknac jakies bledy zwiazane z renderingiem 50p? Czy rzeczywiscie wykorzystywana jest ta jakosc 50p po zrenderowaniu w Vegasie 9-tce?

Czy macie jakas wiedze na ten temat? Moze cos gdzies przeczytaliscie? Prosze o pomoc

Pozdrawiam i dzieki
Odpowiedz
Ja osobiście pracuję na materiałach 25p, czasami 50i.
Odpowiedz
Ale nagrywasz w 25p, czy nagrywasz w 50i i konwertujesz na 25p?
Od czego uzalezniasz to w jakim trybie nagrywasz? Wiadomo jesli jest duzo ruchu w kadrze to przestawiasz na 50i. Jakimi ogolnie zasadami się kierujesz przy wyborze tryb nagrywania?
Odpowiedz
Ja dostaję materiał. Osobiście wolę pracować na materiale bez przeplotu :) TV CRT już powoli odchodzą, są jeszcze oczywiście, sam mam w domu jeden, ale trzeba iść z duchem czasu. No i składam materiały głównie pod ekrany LCD, więc nie ma sensu się bawić w przeplot. Najlepiej jest sobie poszukać w necie coś na temat przeplotu czy kupić jakieś książki poświęcone filmowi. Chociażby stara poczciwa wikipedia: przeplot.
Odpowiedz
Zauwazylem ze w DVD Architect dolaczonym do Sony Vegas Pro 9 nie ma mozliwosci wyboru 50p np. jak sie chce wypalic material na blu rayu :( Dziwi mnie tez to, ze nia ma mozliwosci wyboru 25p tylko 24p. Czy mozecie mi napisac z czego to wynika? Sony Vegas daje mozliwosc wyrenderowania materialu w 50p, a nie daje mozliwosci wypalenia tego materialu w 50p na plycie blu ray - dla mnie to dziwne....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości