nowe polskie czcionki w Vegas Pro
Witam!

Mam dwa pytania dot. czcionek w Vegasie

1) Czy da sie dodac w jakis sposob czcionki polskie do Vegasa, ktore np. sciagnie sie z internetu w postaci pliku ttf? Jak je zainstalowac?

2) W jaki sposob sobie ulatwic sprawdzanie czcionek na wprowadzonym przez siebie tekscie? Chodzi mi o to, zeby sprawdzac w jakis wygodny sposob i szybki czcionki, ktore najbardziej mi by odpowiadaly? Jako probowalem tak zrobic: zaznaczam tekst i najezdzam kursorem na listboxa dot. czcionek i scrolluje myszka czcionki. Czesciowo to dziala, ale jakos dziwnie przeskakuje aktualna czcionka na ostatnia czcionke i nie jedzie pokolei, nie wiem moze to wynika z czulosci kulki scrollujacej w mojej myszce

Prosze pomozcie
Netman
Odpowiedz
Czcionki instalujesz normalnie: Start-Ustawienia-Panel Sterowania-Czcionki-Menu Plik-Zainstaluj nową czcionkę. Po zainstalowaniu i odpaleniu SV będzie widoczna.
Ja przeglądam za pomocą strzałki w dół. Klikasz na jedną z pierwszych i potem tylko jedziesz pojedynczo w dół.
Odpowiedz
Dokładnie, możesz też wrzucić do katalogu Fonts w Windows i też się zainstalują, a co do drugiego pytania to robię tak samo jak kolega ender77, zaznaczasz tekst, potem klikasz w listę z czcionkami, tak, żeby się na niebiesko zaznaczyła i strzałkami operuję.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości