field order w Vegasie
Witam!

Probuje znalezc odpowiedz w interneci na temat renderowania w Sony Vegas Pro 9 i wyboru odpowiedniego "field order".

Chce odtwarzac material video zrenderowany na WD Playerze (tym starszym) i na Panasonic DMP-BD55 blu ray player (wypalonym na plytce za pomoca DVD Architecta).

Czy mozecie mi powiedziec jaki field order powinienem ustawin przed renderowaniem.
Czy to ma znaczenie jakie field order sie wybierze jak pozniej chce sie zrobic z tego material bez przeplotu usuwajac przeplot w Virtual Dubie?

Prosze pomozcie, nie wiem czy to ma duze znaczenie na wynikowy material, ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie w internecie.

Dzieki z gory
Odpowiedz
To zależy od plików wejściowych. Jeżeli kamera nagrywa z upper field first to tak też renderujesz, jeżeli lower, to w lower.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Nie ma znaczenia, jeden i drugi będzie się odtwarzał tak samo. Ale ja podczas montażu materiał będziesz miał ustawione pola inaczej niż w renderze, to Ci będzie obraz skakał. Czyli ja masz pliki wejściowe upper - to render też upper.
Odpowiedz
problem w tym, ze ja nie widze nigdzie w canonie hf100 ustawien dotyczacych field order`u, wiec nie mam pojecia jaki jest uzyty field order podczas nagrywania w canonie hf100? Jakis czlowiek na forum anglojezycznym odpowiedzial mi na posta, ze jesli material byl zakodowany z przeplotem to raczej jest to upper field first.

Oto fragment posta:
Cytat: if you're creating high definition content (such as 1080i material), that it
ought to be upper (top) field first, as all high def interlaced
content is supposed to be upper field first, although that doesn't
guarantee that all hardware/software out there necessarily gets it
right.
Odpowiedz
Jak wrzucisz na track w Vegasie klip, klikniesz później na niego PPM, wybierzesz Properties, a potem przejdziesz do zakładki Media to będziesz wiedział czy jest upper, lower czy może none i będziesz mógł sobie od razu zmienić.
Odpowiedz
ooo faktycznie, super, dzieki za info.
Z tym, ze problem moze sie pojawic kiedy mamy rozne materialy roznie zakodowane i chcemy z nich zrobic jeden filmik.
Odpowiedz
No to o tym właśnie mówimy, takich rzeczy się nie robi bo zawsze pojawiają się jakieś błędy. Jak już ktoś wspomniał ostatnio na forum, nie ma guzika "zrób za mnie film".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości