Renderowanie trwa wieki
Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post... Witam :-)

Mam mały problem z renderowaniem, gdy zapisuje plik czas bez przerwy się wydłuża a nie zostaje przetworzony nawet 1%. Co więcej na podglądzie też nic się nie dzieje, przez godzinę nawet o klatkę nie przeskoczył. Wiem, że istnieje podobny temat ale wcale mi nie pomógł.
Myślę, że wina leży w czym innym niż samo renderowanie, ponieważ wklepałem chyba z 1000 rożnych ustawień z poradników i za każdym razem to samo (inne filmy renderują się szybko ostatni 2 min- 40 min. Napracowałem się z 5 godz i nie chce żeby poszło to na marne.
PS: W montażu tylko pociełem parę innych filmów dodałem 2xflash, 2xnapisy, muzyka i komentarz mikrofonem (pocięty na kilka części)
Jakieś pomysły jak to naprawić?
Odpowiedz
Nic nie napisałeś o ustawieniach projektu, formatach tych pociętych filmów, użytych kodekach...
Mogę się tylko domyślać, że te filmy znacząco się od siebie różnią i SV sobie z tym nie radzi. Proponowałbym najpierw wszystkie filmy przekonwertować do jednego formatu (włączając w to rozdzielczość i fps) używając jednego kodeka i potem próbować ponownie.
Odpowiedz
Wszystkie filmy są w .wmv i mają taką samą rozdzielczość (oprócz intra które jest w .mpg ale trwa 7sek) co do ustawień to nie mam co się rozpisywać bo próbowałem z 1000 różnych opcji (same poradniki z pozytywnymi komentarzami na YouTube) jednak dzięki za rade jutro spróbuje przekonwertować może coś pomoże ale raczej wątpię. Ma ktoś jeszcze jakieś rady?? Jakikolwiek sposób na zapis tego co zrobiłem.
Odpowiedz
Cytat:Wszystkie filmy są w .wmv
:-) Już znasz przyczynę? Nie patrzcie na ten format w ogóle. Lubię jak się ludzie sugerują "no, ale filmy w wmv mało ważą". Wow, i co z tego, że mało waży? Coś kosztem czegoś. Najlepiej sobie przeznaczyć jakiś dodatkowy dysk tylko i wyłącznie na filmy, i tam trzymać jakieś surowe pliki czy jakikolwiek inny format niż WMV. To tak jak masz do wyboru słuchawki, jedne za 120+zł i drugie za 9,90zł w biedronce. Kupisz te z biedronki bo są tańsze i się rozwalą po 3 tygodniach, zero gwarancji, etc. Nie należy się kierować tylko i wyłącznie jednym kryterium.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Dzięki, spróbuje przekonwertować na .avi albo coś innego. Napisze czy pomogło ;]
Odpowiedz
Przekonwertowałem na avi zmontowałem ponownie i jest to samo. Może ilość warstw ma coś z tym wspólnego.
SCREEN
Odpowiedz
A do czego renderujesz - tego jeszcze nie napisałeś
Odpowiedz
Próbowałem różnie .avi, .wmv, .mpg, .mp4 właściwie łatwiej by było napisać do czego nie renderowałem :-)
Odpowiedz
Spróbuj wyrenderować kilka krótkich fragmentów z kilku różnych miejsc. Może tylko na początku Vegas sobie z czymś nie radzi? Widzę w Project Media pliki WMA, spróbuj wyrenderować tylko obraz, bez dźwięku. Kto wie, czy właśnie w plikach dźwiękowych nie leży przyczyna.
Nigdy nie zawadzi uporządkowanie kodeków.
Odpowiedz
też miałem cos w tym stylu ... ściagłem inną wersje vegasa i mi śmiga elegancko
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości