Czy możliwe ? Direct stream copy w Vegas ?
Zapewne kojarzycie te funkcje z VirtualDub'a. Pozwala ona powycinac fragmenty filmu i zapisac film bez zadnej rekompresji z takim samym kodowaniem audio i video jak plik wyjsciowy.
Mam material zgrany ze sprzetu vhs, ktory chce "poszatkowac" bez dodawania zadnych efektow, skalowania itp. a nastepnie zapisac go do avi z kompresja Huffyuv czyli w takim samym kontenerze i kodeku jak material zrzucony z vhs.
Oczywiscie kojarze, ze moge wybrac opcje uncompressed, ale po 1. trwac to b. dlugo, bo plik z filmem ma 60GB, po 2. otrzymany plik uncompressed bedzie pewnie dwa razy wiekszy od tych 60GB, wiec robi sie problem z miejscem.
Odpowiedz
Vegas robi tego typu zabiegi automatycznie, jeśli nie ma dodanych żadnych efektów, przejść czy masek i format video wyjściowy jest identyczny z formatem pliku na timeline, z tym, że pracuję najczęściej na formatach DV-AVI i mpeg2 - nie wiem jak zachowuje się Vegas przy innych formatach kompresji czy formatach plików.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Dzięki bardzo za podpowiedź, faktycznie prawie się udało ;) ustawiłem te same parametry i przy rendowaniu w okienku podglądu pojawił mi się napis "no recompression needed" czy cos w tym stylu. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że otrzymany plik wogóle sie nie odpala, ani w domyślnym odtwarzaczu ani nawet w VLC playerze, po prostu zawiesza się odtwarzacz. HELP !
Poniżej widzicie info o źródłowym i końcowym pliku, czy jest coś o czym zapomniałem przy ustawianiu parametrów ?? Podaję też linka do otrzymanego pliku, ma 3sek i waży 18 MB.

No video? Download the DivX Plus Web Player.

[Obrazek: screenshot2b3.png]
Odpowiedz
Nie używam tego kodeka, może problem tkwi w jakichś problemach z klatkami nie-kluczowymi. Czy w VirtualDubie po ucięciu kilku klatek (liczba nieparzysta) i wycięciu dowolnej liczby z środka nie ma żadnych problemów?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
To bezstratny kodek, zasadniczo każda klatka kompresowana zipem (lub coś w tym stylu). To wygląda, jakby jedna Vegas nie robił direct stream, tylko próbował jednak rekompresować. Albo - skopał nagłówek. Huffyuv bywa krnąbrny, zobacz, może Lagarith będzie lepszy i szybszy.
Odpowiedz
@vm-rexor
w VD ciąłem wiele razy i zawsze zapisywało się ok

@efix
zrobilem jedną próbę z lagarithem, ale coś mi też nie wyszło. Na razie go odpuszczę. Najpierw chcę rozpracować do końca Huffyuv.

Generalnie jestem dalej w punkcie wyjścia i bardzo liczę na Waszą pomoc. Zrobiłem serie testów:
Test 1
W Properties na video tracku Field order: none
Project properties: Field order: none
Render as: kodek Huffyuv, Field order: none
Efekt: w trakcie rendowania w Preview window pokazuje się napis: No recompression required, niestety otrzymany avi nie daje się odczytać, następuje zwiecha odtwarzacza po odpaleniu pliku.

Test 2
W Properties na video tracku Field order: upper field
Project properties: Field order: upper field
Render as: kodek Huffyuv, Field order: upper field
Efekt: w trakcie rendowania w Preview window pokazuje się napis: No recompression required, niestety otrzymany avi nie daje się odczytać, następuje zwiecha odtwarzacza po odpaleniu pliku.

Test 3
W Properties na video tracku Field order: lower field
Project properties: Field order: lower field
Render as: kodek Huffyuv, Field order: lower field

Test 4
Render as: kodek Huffyuv, Field order: upper field
Efekt: w trakcie rendowania w Preview window widać jak się renduje film i plik wynikowy odtwarza się bez problemu.

Test 5
Render as: kodek Huffyuv, Field order: none field
Efekt: w trakcie rendowania w Preview window widać jak się renduje film i plik wynikowy odtwarza się bez problemu.

Jak widzicie 3 pierwsze testy, gdzie wyświetla się 'no recompression required' jest tym, na czym mi właśnie zależy, a wynik jest w tych przypadkach do d....y. Może mi ktoś podpowie o co biega z tym field order. Dla przypomnienia plikiem źródłowym jest avi z kodekiem Huffyuv w rozdz. 720x576 (materiał zrzucony z VHS).
Help.
Odpowiedz
Chodzi o przeplot, jaka metoda ma być wykorzystana. Jak materiał wejściowy jest z lower field first to w takim najlepiej renderować, jak upper to w upper. Ostatnio robiłem testy typu: materiał wejściowy jest lower, a ja renderuję do upper, ale nie mam żadnego monitora CRT więc efekty mogłem tylko podziwiać na LCD, a tam żadnej różnicy nie było widać.

Możesz podać dane na temat wejściowego pliku? Rozdzielczość, kodek, przeplot, etc. :V
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No wlasnie, dobre pytanie, jak poznać czy wejściowy jest upper,none czy lower ??? Poniżej zrzuty z informatorow o plikach, sory za laickie pytanie, ale nie bardzo wiem jak z nich odczytać informację o Field order. Aha załączam jeszcze ustawienia kodeka Huffyuv, może to coś pomoże. Zrzucam materiał VHS przy pomocy VirtualDub'a.
[Obrazek: screenshot2b4.png]

[Obrazek: screenshot2b5.png]

[Obrazek: screenshot2b6.png]
Odpowiedz
Mi to na lower wygląda :) Otwórz w Vegasie ten klip, potem kliknij PPM na niego wybierz Properties i dalej na zakładkę Media, tam będziesz miał czy to jest upper, lower czy none.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Mam None, a dokladnie:
[Obrazek: screenshot2b8.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości