Multipass w Vegas ?
Czy ktos mi moze wyjasnic jak odpalic dwuprzebiegowa kompresje w sony vegas ? chce to zrobic przy uzyciu H.264. W VirtualDub'ie idzie wszystko pieknie, a w Vegas wyskakuje blad. Znalazlem na tym forum watek, w ktorym ktos sugeruje wyeksportowanie materialu z Vegas w formie uncompressed i dopiero w VirtualDub zrobienie kompresji multipass. Czyzby Vegas nie dawal z tym rady ?
Odpowiedz
Nie wiem, czy daje czy nie, ale to jest bez sensu - Vegas musiałby renderować materiał dwa razy, aby "nakarmić" kodek co w przypadku karkołomnych efektów zajęłoby o wiele więcej czasu niż render bez kompresji i potem kompresja w VD.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(03-30-2010, 6:42)vm-rexor napisał(a):  Nie wiem, czy daje czy nie, ale to jest bez sensu - Vegas musiałby renderować materiał dwa razy, aby "nakarmić" kodek co w przypadku karkołomnych efektów zajęłoby o wiele więcej czasu niż render bez kompresji i potem kompresja w VD.

Czy mógłbyś mi to bardziej objaśnić ? Czy masz na myśli to, że mam material wyeksportowac w Vegas jako uncompressed i wrzucic to potem do VD, by tam zrobić to dwuprzebiegowo ?
W dalszym ciągu nie znam też odpowiedzi na pyt. czy multi-pass w Vegas jest wogóle możliwy ?
Odpowiedz
A jakbyś tak napisał jaki błąd wyskakuje? Też mi się wydaje, że multipass w Vegasie jest troszkę bez sensu, ale przyznaję, że nie wnikałem do końca w sposób pracy Vegasa. Ogólnie multipass jest potrzebny do tego, by jak najlepiej utworzyć klatki pośrednie, za pierwszym przebiegiem analizowane są kadry i ruch w nich, zmiany pomiędzy kolejnymi ramkami itd. co pozwala w kolejnym przebiegu lepiej dobrać parametry kompresji i np. uzyskać mniejszą objętość pliku przy tej samej jakości. No albo ogólnie lepszą jakość, szczególnie tam, gdzie coś mocna się rusza w kadrze, mrygota na kolorowo itd. czyli gdzie występują duże różnice pomiędzy klatkami, czego kodeki mpeg4 cholernie nie lubią.
Odpowiedz
Ok, rozpracowałem w końcu. Vegas nie mógł wystartować z n-pass, bo w ustawieniach kodeka h.264 była podana inna ścieżka do pliku x264.stats tworzonego przy 1-pass ;) Efekt na pierwszy rzut oka wydaje sie ok, jak w VD. Jeśli ktoś miałby jakieś uwagi odnośnie jakości obróbki w Vegas w porównaniu do VD, chętnie wysłucham/przeczytam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości