EDIUS 5 v. Vegas 9 Pro
Ostatnio trafiłem na Ediusa, też program do montażu. Instalując go na próbę od razu zauważyłem nieco lepszą organizację, chociaż liczba okienek i przycisków może nieco przerastać na pierwsze uruchomienie. Skromna biblioteka efektów, ale obsługuje NewBlue, a także niektóre efekty z AfterEffects - prace nad pełną współpracą programów trwają. Także edytor napisów jest całkiem ciekawy, a można ściągnąć znacznie więcej.
Osobiście nie przetestowałem jeszcze wszystkich funkcji Ediusa. Na stronie pisali, że został on optymalizowany pod względem mediów internetowych, i filmów w plikach niekoniecznie AVI. Ciekawe jak sobie poradzi z formatem YouTube, bo na pewno rozgryzie format MP4/3GPP mojej komórki.

A jak WY oceniacie Ediusa?
intermason//youtube | "Everything's shiny, Cap'n. Not to fret." - Google Wave i chyba ktoś jeszcze.
Odpowiedz
IMO Edius jest trochę bardziej zaawansowany oraz mam lepszy interfejs, w czerwcu bądź lipcu biorę się za naukę tego programu, teraz kończę opanowywać After Effect i Premiere, do których Edius ma bardzo daleko podobnie jak poczciwy Vegas. Jeśli chcesz zmienić Vegasa na coś przyjemniejszego w obsłudze i o większych możliwościach Edius jest dla Ciebie.
Odpowiedz
Edius jest programem do szybkiego montażu ale jeśli chodzi o zaawansowane funkcje 3d i inne to vegas jest najlepszy. W ediusie jakość kanału alfa jest nie do przyjęcia w profesjonalnych produkcjach tv. Zobacz jak wygląda wtapianie napisów w tło brzegi są po prostu poszarpane. Jedyna zaleta ediusa to podgląd w czasie żeczywistym to jest super.
Odpowiedz
Porównywanie Vegasa i After Effect to jak porównywanie młotka i kombinerek. Raczej nietrafione.
Edius - o ile pamietam edius jest sprzedawany z kartą "dopalaczem", która zdecydowanie przyspiesza robotę - kodowanie do mpeg2 na przykład. Dlatego jest to cholernie popularna aplikacja wśród "ślubokrętów" i innych tzw. wideofilmowców.
No i - tu Vegas przegrywa na całej linii - zgodność, choćby częściowa - z wtyczkami Adobe.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ale nic to Vegas i tak ma mistrza w dźwięku. Zapewne żaden (adobe znam drugiego nie) nie dorasta do piętek w tej kwestii (tak na pocieszenie :))
Odpowiedz
Wydaje mi się, że tu jednak Premiere przewyższa Vegasa, ale pewien nie jestem bo pakietem Adobe bawiłem się miesiąc, tyle wynosi ich trial.
Odpowiedz
Edius nie jest trudny sam na nim pracuje.

Edius Neo jest równoległym programem poza tym że można w nim już tworzyć zapisy typu full HD Blu-ray itp.
Odpowiedz
Witam
To mój pierwszy post na forum. Jestem nowym posiadaczem SONY VEGAS PRO 11 (wczesniej montowalem an EDIUS 5.5) i przyznam mam problem z przystosowaniem SONY do w miare szybkiej pracy.

Czego mi brakuje:
Przede wszystkim wiekszosc rzeczy w Ediusie robie z klawiatury.
1. W Ediusie szybkie przewijanie podglądu filmu na timeline (tak samo bylo w premiere o ile pamietam) to nacisniecie jednego klawisza (kilka poziomow 2x 4x 8x 16x i odwrotnie) - w SONY Vegas znalazlem jedynie suwak w lewym dolnym rogu. Czy mozna do niego podpiac jakis skrot klawiszowy.
2. Zarowno w Ediusie jak i w Premiere majac klipy na timeline mozna bylo skoczyc na koniec badz poczatek klipu. W Vegasie nie widze takiej mozliwosci.

Czy ktoś pracuje na takim urządzonku - ShuttlePro Controller ?

Z innej beczki rozwiazanie wielokamerowe w EDIUSIE jest o niebo lepsze. Nie trzeba scalac kilku sciezek na timeline do jednej sciezki. POzniejsza korekta tej jednej sciezki komplikuje wiele spraw.

Z checia porozmawiam z kimś kto przesiadł sie z Edius na VEGAS lub odwrotnie.

Tak w ogole to witam na forum.
Odpowiedz
Odtwarzanie/Przewijanie -"j" "k" "l" (< || > )
Przeskakiwanie na początek/koniec eventu - "[" "]" (dla wybranego tracku).

Polecam:
(12-25-2011, 14:12)efix napisał(a):  (...) więc dziele się z Tobą tajemną wiedzą o skrótach klawiszowych Vegasa, których jest ciut więcej, niże te, które wymieniłeś. Proszę uprzejmie: http://sony-611.vo.llnwd.net/dspcdn/manu...al_enu.pdf
Od strony 485 do 494.
Dla wersji 10: http://sony-862.vo.llnwd.net/dspcdn/manu...al_enu.pdf
Strona 519 do 528.
Jest jeszcze taki tajemniczy, znany tylko wybrańcom namaszczonym przez Sony klawisz, ale co tam, podzielę się. Trzeba skupić się, zobaczyć czy jest odpowiednia układ księżyca i gwiazd i nacisnąć wtedy F1.
Odpowiedz
Przyznam, że sprawdzałem skróty klawiszowe w manualu kilka razy i nie znalazłem tych skrótów.
Dziękuje,

(08-01-2012, 11:45)mateuszszar napisał(a):  Odtwarzanie/Przewijanie -"j" "k" "l" (< || > )
Przeskakiwanie na początek/koniec eventu - "[" "]" (dla wybranego tracku).

Polecam:
(12-25-2011, 14:12)efix napisał(a):  (...) więc dziele się z Tobą tajemną wiedzą o skrótach klawiszowych Vegasa, których jest ciut więcej, niże te, które wymieniłeś. Proszę uprzejmie: http://sony-611.vo.llnwd.net/dspcdn/manu...al_enu.pdf
Od strony 485 do 494.
Dla wersji 10: http://sony-862.vo.llnwd.net/dspcdn/manu...al_enu.pdf
Strona 519 do 528.
Jest jeszcze taki tajemniczy, znany tylko wybrańcom namaszczonym przez Sony klawisz, ale co tam, podzielę się. Trzeba skupić się, zobaczyć czy jest odpowiednia układ księżyca i gwiazd i nacisnąć wtedy F1.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości