Kula energii...
Witam. Chciałem zrobić tzw. "kulę energii" w Vegasie (AAF nie wchodzi w grę, mam słaby komputer...). Da się zrobić coś takiego w tym programie? Jeśli nie, macie jakieś strony z gotowymi efektami (oprócz detonationfilms) ? Dokładnie to chciałem rzucić nią w kolegę. Coś takiego tylko może trochę bardziej efektowne. [Obrazek: BlueJet03.jpg]

Drugie pytanie: Jak mam dopasować idealnie 2 klipy. Kolega strzela z łuku. I sam dostaje strzałą (to zrobiłem). Strzała leci 0,5 sekundy... Nie mogę idealnie dopasować momentu kiedy on dostaje swoją strzałą bo ona leci za krótko... Myślałem nad zwolnieniem filmu... Tylko potem muszę go przyśpieszyć. Macie jakieś inne pomysły?
Odpowiedz
możesz nagrywać kolegę z dalszej odległości , wtedy strzała była by dłużej w polu widzenia i myślę że byśmy zobaczyli jej lot. Zależy jaką masz kamerę.
Odpowiedz
Kula - spróbuj Particle Illusion. Można skorzystać z gotowych efektów (spora ilość) albo pokusić się o stworzenie swojego. Program nawet na słabym sprzęcie działa bardzo szybko i daje nieźle wyglądające efekty. Całość eksportujesz do avi (skompresowane lub nie) w różnej rozdzielczości, różnej ilości FPS i o określonej długości.
Odpowiedz
ender77- Wielkie dzięki. Właśnie takiego programu szukałem.
oggy31- strzałę widać tylko nie mogę trafić dokładnie z momentem, w którym kolega dostaje. Spróbuje nagrać z większej odległości. Na razie zwolnię filmik, dopasuje i na koniec (po 1 renderowaniu) przyśpieszę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości