sony hdr-xr520e vs Canon HF100
Witam!

Zastanawiam się nad kupnem kamery...

Która Waszym zdaniem jest lepsza kamer sony hdr-xr520e czy Canon HF100?
Która kamera jest mniej czuła na ruchy.
Czy wspominaną kamerą Sony da się filmować w trybie 24p tak aby można było w miare płynnie zmieniać kadr i żeby nie było przeskoków, bo z tego co zauważyłem kamera Canon HF100 jest bardzo czuła na zmiany kadru, nawet jak się wolno zmienia kadr, oczywiście przy filmowaniu w 24p.
Czym się różni kamera sony hdr-xr520e od sony hdr-xr520ve?
Czy stabilizacja obrazu w kamerze jeśli jest dotyczy funkcji fotografowania czy funkcji filmowania i zmieniania kadru?

Z góry dzięki za pomoc
Kamyk79
Odpowiedz
Nie widzę sensu pakowania się w 24p - nawet jeśli masz szanse transferu materiału na taśmę filmową. Aby odtworzyć taki materiał np. na DVD/ blue ray, trzeba go przekonwertować na 25 lub 30 fps co możesz zrobić albo uśredniając jedną z klatek(nieprzyjemny efekt skoku przy 25fps ) albo minimalnie przyspieszyć materiał (a to może być kłopotliwe na festiwalach, gdzie mogą obowiązywać minimalne wymogi czasu trwania filmu i nagle okaże się, że 22 minutowy film ma poniżej 20). Nie wspominam o problemach migotania świetlówek, ekranów telewizorów, monitorów jeśli te znajdą się w kadrze. Dlatego też lepiej używać trybów 25p lub od biedy 25i.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
OK sorki chyba sie pomylilem, chodzilo mi wlasciwie o 25p.
Tylko czy jest sens kupowac kamere ktora nagrywa tylko w "i", a nie nagrywa wogole w "p"? Czy to nie archaizm? Z drugiej strony sam widzialem filmiki nagrane sony hdr-xr520e i bylem pod wrazeniem jak tam kamera radzi sobie z plynnoscia i jak radzi sobie z ciemnoscia. Super, naprawde.
A czy sa jakies kamery 30p?
Czy jest sens kupowac kamere ktora nagrywa w "i" i pozniej i tak konwertowac material na "p", skoro chce sie odtwarzac material na telewizorze/blu rayu i komputerze? W "i" trzeba bedzie zawsze dokonywac konwersji.

Prosze o Wasze opinie, beda one dla mnie bardzo, ale to bardzo cenne

Pozdrawiam
Kamyk79
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości