Ciągłe problemy z kodekami
Ponieważ od jakiegoś czasu miałem problemy z renderowaniem w różnych formatach, postanowiłem podejść do sprawy kompleksowo. Wyczyściłem więc system ze wszystkich kodeków, wyczyściłem rejestr, restart, zainstalowałem ostatnią wersję FFDShow, zrestartowałem system.

Sprawdziłem najpierw na filmach - dekodują się wszystkie, mam nawet wrażenie że w nieco lepszej jakości. Ale Vegas nadal nie chce renderować. Pojawia się komunikat "An error occured while opening codek" (źle zainstalowane kodeki?). Doinstalowałem osobno XVid 1.2.2 i nadal to samo. Tak samo dzieje się w innych programach, w których chcę wyrenderować nieskompresowany materiał. Nie ma znaczenia ile ma klatek, jaki ma rozmiar, ile trwa, render zawsze się wysypuje pomimo stosowania ustawień znalezionych na forum. Właściwie jedynym formatem, do którego mogę wyrenderować film, jest wmv i to tylko w średniej jakości. Przy zwiększaniu jakości renderowanego filmu Vegas renderuje dźwięk, ale obraz jest czarny z wyjatkiem momentów, gdy między klipami wstawiona jest jakakolwiek bitmapa.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to wyleczyć bez przeinstalowywania całego systemu?
XP, SP3, zaktualizowany, 1Gb ramu.
Odpowiedz
Też miałem ostatnio problemy z kodekami. Po wielu staraniach doszedłem do tego, iż najlepiej jest ściągnąć tą wersję K-Lite. Wtedy i odtwarza mi bardzo dobrze filmy i mogę bez problemu renderować. Ostatnio miałem problemy z FFDShow :/
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Pomogło chociaż nie do końca:) Mogę teraz ładnie renderować do avi, mpg lub wmv różnymi kodekami pod warunkiem jednak, że przy "Video rendering quality" zaznaczę opcję Preview. Przy Good lub Best jest nadal czarny obraz. Możliwe, że jest to spowodowane dość małą ilością pamięci, ale nie jestem pewny.
Niestety nie mam jak tego sprawdzić, więc czy może mi ktoś powiedzieć, czy różnica między Preview a Good jest jakaś znacząca? Bo co innego podgląd a co innego render.
Odpowiedz
Jak masz 1GB ramu to nie poszalejesz. To na pewno przez to. Na moim nieszczęsnym lapku, którego teraz posiadam mam 2GB i renderuje się bez problemu, oczywiście trzeba czekać chiński rok, ale już się przyzwyczaiłem. Przed tą instalacją K-Lite odinstalowałeś wcześniejsze kodeki? Może przez to coś nie tak.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Tak samo jak poprzednio odinstalowałem FFDshow'a i XVid'a a rejestr wyczyściłem, innych po poprzednim czyszczeniu nie instalowałem, jest czysto.
Zaczyna mi świtać pewien pomysł, ale wyniki dopiero jutro będą, dziś już nie zdążę.
Odpowiedz