prosba o pomoc
Witam!

Przesiadam sie na Sony Vegas pro 9. mam kilka pytań

1. jak sie pracuje w sony na znacznikach?

2. czy jest opcja w sony , kiedy już postawicz sobie znaczniki, przyciskiem myszy ( jak w moim starym programie ) dajesz komende tnij po znacznikach

3 Jak się rozdziela obraz od dźwięku, żeby pracować na obrazie a dźwiek pozostał nie naruszony

4 jak zablokować po rozdzieleniu samą ściężkę audio, a później po zminach w obrazie ( długość obrazu zostaje ta sama jak przed rozdzieleniem) połączyć dźwięk i obraz

5.czy jest w Sony jest opcja strech mode,

6. Gdzie w sony jest overwrite trim i stitch trim wycinasz kawałek materiały a projekt się zacieśnia)

7. czy jest funkcja szukania dziur, inaczej pustych miejsc w projekcie zostawionych przez nieuwagę?

8 Jak się pracuje z maskami w sony

czekam na pomoc

Odpowiedz
Na większość tych pytań masz odpowiedź w tutorialach i faq.
1. Jeśli chodzi Ci o markery to nie ma większych problemów, ale szału nie ma chodzą poprawnie.
2. Nie spotkałem się z taką opcją.
3. Naciskasz ctrl + u (ignore event grouping) z tego co kojarzę, bo osobiście to mam zmienione,
4. Musisz grupować czyli zaznaczasz klipy ( najwygodniej Selection Edit Tool) i dajesz g.
5. Może i jest ale pod inną nazwą, opisz dokładnie na czym polega.
6. To Auto Ripple Ctrl + L
7. Osobiście się nie spotkałem z takową opcją.
8. Całkiem przyjemniej aczkolwiek brakuje sporo do tych z After Effect.
Odpowiedz
dzięki?

Kolejne pytania

ja w innym programi do edycji video tworzyłem bardzo fajne efekty korzystając z własnych pomysłów bez After effecta, we flashu miałem zrobioną maskę jako filmik na osi czasu nałożone dwa klipy i jednym przechodziłem maską video, tam gdzie była czerń lub szarość to klip przepuszczał i był widoczny klip wyższy w takim ruchu jak ruszała się stworzona maska jako flash i tworzył się genialny efekt , czy to w vegas jest możliwe mogę go podesłać bo tak trudno to wytłumaczyć
Odpowiedz
Można coś takiego uzyskać, dajesz tamtą maskę z flasha jako multiplay poniżej 2 kolejne normalnie. Powinien być efekt, o którym piszesz. Potem to sprawdzę, gdy na pc będę.
Odpowiedz
Dzięki :)
Powiedz mi czy w sony są tak zwane "kontenery", to znaczy ładujesz tam sobie pliki , które Ciebie interesują lub wszystkie które masz, przegladasz, wybierasz ten fragment który Ciebie interesuje,tak robisz z wszystkimi klipami, nawet jak nie zapisałem żadnego projektu, to po kolejnym otwarciu programu kontener z plikami zawsze był i były one zazanczone. Po ściągałem na timeline to układał sie ten fragment klipu , który wczesniej zaznaczyłem. Oczywiście ściągałem je na timelinie z kontenera. W kontenerze mogłem układać sobie kolejnośc jaką chciałem mieć - taka pierwsza wersja filmu.
Odpowiedz
Jest, nazywa się to project media. Wrzucasz tam pliki i Vegas tworzy wewnętrzne odnośniki do nich.
Odpowiedz
Wielkie dzięki!

Markery stawiam w oknie przeglądu materiału. Z okna przekładam plik na timeline i nie widać markerów dalczego?, to jedno , drugie pytanie czy jest jakiś menadżer markerów?
Odpowiedz
Nie spotkałem się z takowym, zajrzyj do pomocy F1.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości