Słaba jakość liter (napisów)
Witam. Zastanawiam się dlaczego jakość liter (napisów) w SV jest taka słaba. Używając napisów statycznych jakość jest w miare dobra tzn. do zaakceptowania ale użycie już tracking-u lub scaling-u zmienia obraz na zdecydowanie gorszy. Napisy podczas ruchu "skaczą" małymi krokami. Gdzie leży błąd? Dodam jeszcze, że "poruszenie" tego samego napisu za pomocą Pan/Crop zmienia diametralnie wygląd-wszystko jest ok. Bardzo proszę o podpowiedzi jak ten problem rozwiązać. Pozdrawiam miłośników SONY VEGAS
Jaka jakość podglądu? Ustaw na Best => full i porównaj jak to wygląda.
Cała sytuacja ma miejsce już po renderze. Nie chodziło mi o różnice w podglądzie ale w materiale po wyrenderowaniu.
Może pomoże redukcja przeplotu, prawy => właściwości => reduce interlace flicker, warto spróbować.
A to czasami nie jest tak, że Vegas ten wprowadzony już text przerabia na bitmapę? I wtedy miało by sens, że jakość przy powiększaniu jest gorsza, bo przybliżamy grafikę rastrową, a nie wektorową.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Przerabia z tego co wiem, ale przy usunięciu przeploty podczas edytowania w 3d zauważam poprawę, być może jest to efekt placebo, ale nie zaszkodzi dać.
Troszkę to dziwne wszystko jest bo napisy w Corelu pro x2 są super wyraźne i nie ma problemów z napisami w czasie ruchu. Pewnie SV tak ma i nic mu nie pomoże :). Sony musi troszkę popracować nad napisami a będzie dobrze. Próbowałem wszystkich wskazanych możliwości ale bez skutku, jest tak jak było-słabo.
Ja zawsze robię jak największą czcionkę i potem w Pan/Crop pomniejszam. U mnie działa.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Corel czasem nie pracuje na wektorach?
Pracuje.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.