Efekt przenikania
Witam.Proszę o pomoc w sprawie pewnego efektu.Chodzi tu np. o sytuację , w której człowiek przechodzi przez tory i w pewnym momencie tuż przed nim "pojawia się" pociąg. Próbowałem już z małymi modelami (samochodzik,figurka itd.) i za każdym razem gdy zaczynam kombinować z opacity tego samochodu ,który ma się nagle pojawić.Razem z nim przeźroczysta staje się figurka. I tu proszę o pomoc.Jak to zrobić, aby przeźroczysty samochodzik przejechał przez całkowicie widzialną figurkę? Dziękuje.
Musisz najpierw nagrać dwa klipy - jeden z figurką, drugi z pojazdem. Problem polega na tym, że ten drugi musisz zrobić na jednolitym tle, które nie zawiera w sobie żadnego koloru, jaki występuje na pojeździe. Najlepsze będzie dość jaskrawe - zielone, niebieskie itd). W dodatku obydwa ujęcia muszą być statyczne (kamera stoi w tym samym miejscu dla obydwu klipów) bo nie jesteś w stanie domowym sposobem powtórzyć dokładnie ruchu kamery.
Klip z pojazdem wrzucasz na timeline NAD klipem z figurką. Za pomocą efektu Chroma keyer wykluczasz kolor tła - masz widoczny pojazd i całość klipu z figurką. Teraz albo zmieniasz opacity dla klipu z pojazdem - będzie on nieco przezroczysty, albo ponownie nakładasz Chroma keyer i bawisz sie z wykluczeniem (nie całkowitym) koloru pojazdu, jeśli jest jednokolorowy.
Mam nadzieję, że o coś takiego chodziło.
Dzięki wielkie , bardzo pomogło . Miałem wszystko z tego oprócz green screena .Dzięki jeszcze raz.
Powodzenia przy montażu, temat zamykam.